5e55011fca675obrazek.png
Zdejší lokalita je naprosto skvělá pro rodiny s dětmi. Středisko nabízí naprostý komfort a to jak v kvalitě lyžování a úpravy sjezdovek, tak ve službách, které můžete využít. Zateplené sedačky a kabinky, ochrana na lanovce před větrem, to je zde samozřejmostí.

Pokud se chcete odpočinout, místní restaurace a bary nabízí přímo na sjezdovkách gurmánský požitek. Tato oblast patří mezi naše oblíbené a velmi rádi se sem vracíme.
Ledovec Stubai, největší rakouský lyžařský areál na ledovci nabízí 35 sjezdovek, 26 moderních lanovek a vleků. Dobrá zpráva pro milovníky sněhu – ten je tady zaručeně od října do června.
5e55019f2e717obrazek.png
Co si na sjezdovkách užijete?
Rozhodně vyzkoušejte 10 km dlouhý sjezd do údolí Wilde Grub’n , “DC Stubai Zoo” snow park, Powder Department,  BIG Family Ski Camp s dětskou školkou a restaurací pro děti. Hodně zábavná je sjezdovka  BIG Family Fun Slope na Eisjochu nebo  BIG Family Slopestyle. Určitě stejně jako my oceníte mnoho míst pro odpočinek, rozhodně tady nikde nebudete trpět hlady! Pokud vás lákají výšky, zastavte se ve Schaufelspitz, což je nejvýše položený gourmet-restaurant na světě (2 hvězdičky průvodce Gault Millau-Guide) a určitě vás uchvátí vrcholová vyhlídka TOP OF TYROL s 360ti stupňovým panoramatickým výhledem. Další zajímavostí Stubaiského ledovce je ledová jeskyně.  
5e550281778e8obrazek.png

Jak se dostat nejvýše?
 
Lanovka 3S Eisgratbahn vyveze lyžaře do lyžařského rezortu ve výšce nad 3000 mnm. Během jízdy můžete obdivovat panoramatické výhledy , případně vyzkoušet dostupnost bezplatné WI-FI!  5e5501cc8a064obrazek.png

Trasa – jak se dostat k areálu Stubaiského ledovce?

  • Autem: Z Innsbrucku cca 10 až 20 minut, z Bolzana a Mnichova cca 11 až 2 hodiny.
  • Autobus: Přímá autobusová linka z hlavního nádraží v Innsbrucku, doba jízdy 30 až 45 minut.
  • Vlak: S Deutsche Bahn od 39 eur do údolí Stubai. Stubaitalbahn od centrální stanice v Innsbrucku asi 30 až 45 minut do Fulpmes.

Stubaitalské údolí je vzdálené asi 15 km od tyrolského hlavního města Innsbrucku se snadným příjezdem přes dálnici Brenner.

V délce 35 kilometrů zasahuje hluboko do Stubaiských Alp s 80 ledovci a 109 tři tisíce metrů vysokými vrcholy.

Klidná atmosféra pěti hlavních vesnic Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg, umožňuje hostům relaxovat a odpočinout si, vychutnat si krásnou přírodu s jejími panoramaty, i užít si celou řadu volnočasových aktivit.

Stubaiské vesnice ležící v nadmořské výšce kolem 1 000 metrů nabízejí skvělé klimatické podmínky pro alergiky.

Vzhledem k vysoké nadmořské výšce a infrastruktuře je tento region ideální rekreační destinací pro milovníky zimních sportů.

Více na STUBAIER-GLETCHER.CZ
5e5500f2d205aobrazek.png

Čtěte také:

Reklama