Je tu vždy hodně sněhu a když vám vyjde počasí, budete si na upravených sjezdovkách připadat jako v ráji. My jsme měli možnost ve mestečku Schladming vyzkoušet ubytování, kuchyni a zázemí hotelu Falkensteiner Hotel Schladming. Je to 4 hvězdičkový Superior hotel, člen Premium Collection. Spali jsme tady 3 noci a musím říci, že jsme si to opravdu skvěle užili.

62221dd42312cobrazek.png
Foto: ©Falkensteiner Hotel Schladming

To, co vás uchvátí stejně jako nás je styl a dotažený moderní design celé stavby z díla společnosti Hohensinn Architektur. Ta realizuje projekty od kancelářských a administrativních budov, sociálního bydlení, obytných budov, soudních budov a věznic, sportovních a rekreačních budov, interiérového vybavení a restaurování až po průmyslové budovy. Hotelové a prázdninové komplexy, plány rozvoje a studie územního plánování doplňují nabídku služeb renomované architektonické firmy z Grazu.

O dokonalý interiér se postarala se svými návrhy a realizací kancelář Arkan Zeytinoglu Architects, známá svými četnými projekty se zaměřením na stavbu hotelů.

6221dcfa67322obrazek.png
Foto: ©Falkensteiner Hotel Schladming

Hotel má vynikající polohu, jen pár minut chůze od údolní stanice lanovky Planet Planai. Moderní architektura a alpské akcenty jsou kombinovány venku i uvnitř, dřevěná fasáda dokonale zapadá do okolních hor. Koncept budovy bere v úvahu specifické topografické podmínky na jedné straně a rozsah heterogenně vybudovaného prostředí na straně druhé. Pokud se budete chtít dostat ke kabince na Planai, můžete jít pěšky, použít skibus anebo jízdu autem, ale je to opravdu kousek. Hotel se také nachází v blízkosti historického centra města, což je dobrý tip na milou procházku.

h4.jpg
Foto: ©Falkensteiner Hotel Schladming

Hotel nabízí svým klientům celkem 130 pokojů a apartmánů, které jsou ideální pro páry nebo rodiny s dětmi. 106 dvoulůžkových pokojů, 19 junior a 4 senior apartmány, stejně jako apartmán Dachstein o velkorysých 125 m2 jsou univerzální, luxusní a zaručují pohodlí bydlení na nejvyšší úrovni. Všechny pokoje mají balkon nebo terasu.

papa.jpg
Foto: ©Falkensteiner Hotel Schladming

Některé koupelny jsou vybaveny bezbariérovým sprchovým koutem a v apartmánech jsou také vany, toaleta je samostatně přístupná.
To, co dělá hotel jedinečným, je dokonalé a prostorné SPA. Prostory Acquapura SPA nabízejí čistou relaxaci na více než 1500 m2 a příležitost načerpat novou energii po aktivním dni. My jsme tento relaxační ráj navštěvovali každý den. Jestliže milujete saunu, páru nebo bazén, budete nadšení. Celý prostor je navíc prodchnutý speciální jemnou bylinnou vůní, která dělá SPA ještě příjemnější. Bazén má propojený vnitřní i venkovní prostor s teplou vodou o teplotě 31,5 °C. Pokud chcete, můžete si zaplavat venku, vnímat mrazivý vzduch hor a užívat si perfektní relax.

h8.jpg
Foto: ©Falkensteiner Hotel Schladming

Saunová část nabízí možnost zahřívání ve slané parní lázni, v organické sauně a ve finské sauně. Odpovídající relaxační prostory, vířivka, fitness centrum a místnost pro gymnastiku doplňují širokou škálu okamžiků pohody.

Prvky alpského wellness Schladming proudí do všech SPA procedur: silné vrcholky hor, čerstvý horský vzduch, alpské louky se vzácnými bylinami, klidné lesy, čisté horské prameny. Produkty od SPA partnerů Vitalis Dr. Joseph and Pharmos Green Luxury.

h7.jpg
Foto: ©Falkensteiner Hotel Schladming

V Schladmingu jsou kulinářská potěšení velmi důležitá. Hosté mohou očekávat útulnost, požitek a kulinářskou rozmanitost. V restauraci Steirer můžete začít den pestrým bufetem. Večer se podává 5 navzájem chuťově vyladěných chodů s regionálními, středomořskými a asijskými pokrmy. Odpovídající vinný doprovod s národními a mezinárodními kvalitními víny dokončí výběr jídel.

Co naprosto oceníte, stejně jako my je místní kuchyně a perfektní zázemí, všichni dělají vše proto, aby hosté hotelu byli naprosto rozmazlovaní a aby si vše užili. Útulný BAR s výhledem na svahy hory Planai je ideálním místem k vychutnání lahodného občerstvení a pití. V nabídce najdete kvalitní vína, barevné koktejly, vynikající výběr lihovin i malé pochoutky mezi jídly.

h9.jpg
Foto: ©Falkensteiner Hotel Schladming

Schladming je jedním z nejoblíbenějších míst v regionu a to rozhodně potvrzujeme. Nachází se přímo mezi horami Dachstein a Schladminger Tauern, oblast nabízí vše, co potřebujete pro perfektní aktivní dovolenou.

Kromě známého ledovce Dachstein s atrakcemi Sky Walk, visutým mostem, nikam nevedoucími schody a ledovým palácem je třeba objevit 300 horských jezer a mnoho vodopádů. Pěší turisté zde najdou 1000 km turistických stezek a 19 rozmanitých via ferrat a horolezeckých túr. Pro milovníky cyklistiky existuje nejen velká síť cyklostezek, ale také různé túry ve všech nadmořských výškách a bike park na Planai. Oblast nabízí také 4 golfové kluby, rafting a kaňoning túry, zipline a letní horské dráhy doplňují perfektní letní dovolenou ve Štýrsku. Letní karta Schladming-Dachstein se vám určitě při aktivní dovolené bude hodit, je dalším bonusem pro každého, kdo chce něco zažít.

a.jpg
Foto: ©Falkensteiner Hotel Schladming

Díky dlouhé historii konání závodů Světového poháru je Schladming jedním z nejoblíbenějších zimních lyžařských a běžeckých areálů. Horský lyžařský areál spojuje 4 největší lyžařské vrcholy ve Štýrsku: Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm.

Pokud bychom měli naší zkušenost shrnout, pak je ubytování se vším, co hotel nabízí dokonalým zážitkem a rádi vám ho doporučíme. Newní úplně levný, ale cena odpovídá zážitku. Jednu noc pro 2 dospělé včetně polopenze lze rezervovat od 259 EUR.

Další informace o hotelech Falkensteiner najdete na www.falkensteiner.com
6221ddaff0975obrazek.png

Reklama