Fotografie z dovolené do droxi DIGIFOTO zasílala Klára Křížová.

Do testování této služby jsem se pustila s trochu smíšenými pocity. Těšila jsem se na hotové fotky z dovolené - díky testování jsem se totiž konečně donutila s nimi něco udělat! Zároveň, vzhledem k tomu, že nejsem technický typ, mě trochu jímala hrůza, že nebudu schopná to zvládnout. No co, zkusit se má všechno, takže s chutí do toho a půl je hotovo. I když bývám k fotkám velmi kritická, výsledek mě příjemně překvapil.

 

Co váš čeká?

Fotosběrnu droxi DIGIFOTO najdete na stránkách www.droxi snadno – hned na hlavní straně je umístěn prolink, kterým vstoupíte přímo do světa digitální fotografie. Na úvod, ještě než začnete vkládat vaše fotky, se seznámíte s obchodními podmínkami a technickými údaji – tedy ceníky a rozměry fotografií. Když si to všechno pročtete a rozhodnete se, jak velké fotky budete chtít, kliknete na link „Chci začít novou objednávku fotografií“.

Prvním krokem, který vás při objednávání fotografií čeká, je zvolení formátu vkládaných fotek. Zvolit můžete buď jpg nebo zip.

 

Vkládání je jednoduché

Na další stránce přichází podstata – vložení fotek. Kliknutím na tlačítko „Procházet“ se otevře hledání ve vlastním počítači, kde snadno najdete složku, kde máte fotky uložené. Ťuknutím na fotku ji vložíte do kolonky pro zaslání. Obrázek si ještě můžete překontrolovat pomocí malé lupy, která se vám otevře na počítači do nového okna. 

 

Fotografií můžete najednou odeslat pět. Musíte si ale dát pozor na celkovou velikost všech těchto pěti fotek. Stejně jako u všech ostatních internetových fotosběren totiž samozřejmě nelze, z jasných důvodů velikosti schránky, odeslat „balík fotek“, který má více než deset MB.   Jakmile fotky odešlete, musíte chvilku počkat, než se přenesou do fotosběrny. Délka čekání je závislá na kvalitě vašeho připojení. Já jsem čekala asi jednu minutu. Tímto způsobem jsem do sběrny vložila celkem 58 fotografií. Tyto obrázky měly různé velikosti – od 600 kB do 4 MB.

 

Po odeslání fotek jsem potvrdila výběr fotografií, které si můžete ještě prohlédnout a zkontrolovat. Dále jsou již potřebné pouze formality – výběr droxi drogerie, kde si zakázku chcete vyzvednout, vyplnění jména, kontaktního emailu a potvrzení objednávky.

Ihned po zaslání jsem dostala email o potvrzení převzetí a s upozorněním, že jakmile bude zásilka hotová, přijde mi další email s číslem zakázky.

 

Jak fotky dopadly?

Za tři dny byly fotografie hotové. Tak jsem si je šla, celá natěšená vyzvednout. V droxi drogerii mají speciální pultík se zakázkami, kde snadno svou obálku s hotovými fotografiemi najdete.

 

Byla jsem opravdu mile překvapena. Fotky byly moc pěkné, měly hezké barvy a byly syté. Jen ty, které měly menší velikost (kolem 0,5 MB), byly trochu vybledlejší. Ale to je tím, že velikost zaslané fotky nedovolila svou kvalitou zpracovat lepší fotografii. Prostě z nekvalitní fotky se hezká neudělá. To je stejné jako ze špatného negativu uděláte pěknou fotku velmi těžko nebo vůbec. S tím jsem ale při zasílání počítala. Fotky, které měly více než 1 MB dopadly moc hezky. Nemusíte se ale bát, protože pokud fotky stahujete přímo z foťáku a samy je nezmenšujete, rozhodně mají více než 1 MB.

 

Má zkušenost tedy je:

Pěkné fotky, syté barvy, kresba, velmi snadné zasílání přes internet, okamžitá komunikace. Navíc mi cena za jednu fotku do tří dnů (za 4,- Kč) přišla velmi příznivá. Tedy vyzkoušela jsem za vás a doporučuji. 

 

Reklama