Tesla Smart Thermostatic Valve je chytrá termostatická hlavice, která vaši domácnost posune zase o kousek dál. A hlavně ušetří náklady na vytápění, což je v době raketového zdražování energií velmi důležité. 

te1.jpg

Instalace hlavice je poměrně jednoduchá – stačí sundat tu hlavici, která na topení je, a vyměnit ji za tu od Tesly. Součástí balení jsou i redukční kroužky, takže hlavice sedne v podstatě na všechny standardní druhy topení. Nechybí ani dvě AA baterie. Na tyto věci nejsem zrovna moc zručná, ale instalaci jsem zvládla a opravdu bylo hotovo během chvíle.

te2.jpg

Spolu s hlavicí jsem k testování dostala také Tesla Smart ZigBee Hub, což je maličké zařízení, které zajistí její propojení s mobilní aplikací a domácí sítí, na kterou můžete mít připojené další chytré spotřebiče od Tesly. Ty na sebe potom vzájemně reagují a pomáhají si. Hlavici a Hub jsem spárovala prostřednictvím mobilní aplikace Tesla Smart, kterou mám v telefonu po posledním testování. Procesem mě provedla krok po kroku a opět nešlo o nic složitého.

te3.jpg

Teplotu vytápění lze nastavit přímo na termostatické hlavici, která disponuje LCD displejem s LED podsvícením, anebo právě v aplikaci v telefonu. A to můžete udělat odkudkoli. Kromě toho si můžete zvolit také jeden z přednastavených režimů. To se hodí třeba v případě, kdy odjíždíte na dovolenou, nechcete zbytečně vytápět a vyhazovat peníze z okna, ale také nestojíte o to, aby domácnost během vaší nepřítomnosti promrzla. Prázdninový režim jsem při delším pobytu mimo byt vyzkoušela a fungoval k mé spokojenosti. Taky je podle mě super možnost pomocí aplikace před příchodem domů z práce zvýšit teplotu a přicházet tak do příjemně vytopeného prostředí. Hlavice také detekuje otevřená okna a tomu přizpůsobí teplotu. S její pomocí můžete snížit náklady na vytápění až o 30 %.

te4.jpg

Kromě toho, že hlavice fungovala, jak má, snadno se instalovala i ovládala, mě potěšila také její cena. Ta se pohybuje kolem 799 Kč.

Více informací najdete na Teslasmart.com
6256c0807bd80obrazek.png