5b7a93366fc52obrazek.png
5b7a935edac1eobrazek.pngMy jsme tuto hru hráli v počtu šesti hráčů - tři dospělí a tři děti. Pravidla jsou velmi jednoduchá. Na stole leží pacient – Sam, který má v těle různé otvory, do kterých na začátku hry vložíte speciální žetony ve tvaru kostiček, symbolů jako je srdce nebo motýlek, kdy každý patří do jednoho z 12 otvorů na Samově těle. K dispozici máte karty, které si hráč otáčí a tím je jasné, co má za úkol – vyndat pomocí pinzety jednotlivé žetony z otvorů – tedy provést jakousi „operaci“. Jenže – není to jednoduché. Okraje otvorů jsou kovové a když se jich pinzetou dotknete, váš pokud ukončí varovný zvuk a světelný signál – Samovi se rozsvítí červeně jeho nos. Operace se nezdařila, pokračuje další hráč. Úkolem tedy je, abyste symbol v podobě žetonu „vytáhli“ pomocí pinzety (ta je propojena drátkem se Samovým tělem) bez doteku s okrajem „rány“, tedy otvoru Samova těla. Pokud se vám to povede, získáte za splnění úkolu určitý obnos peněz. Pokud ne, pokračuje na stejném úkolu další hráč. Jestliže se to nepovede ani jednou nikomu, hráč, který je na řadě otočí novou kartičku a pokusná operace začíná u jiného neduhu.

Hra je neuvěřitelně napínavá, je to soustředění a vymýšlení taktiky, jakým způsobem žetonek z otvoru vytáhnout. Také samozřejmě o šikovnosti, protože otvůrky jsou různě tvarované a žetonky také. Myslím, že hra je vhodná až pro školní děti – je určená výrobcem pro děti 6 +. Zapotili se i dospělí – opravdu dokonat operaci úspěšně není úplně jednoduché.
5b7a934e36c61obrazek.png

Při hře jsme zažili spousty zábavy. Od fandění až po prožívání napjatých chvil, zda se operace zdaří nebo se Samovi rozsvítí červený nos. To vše provázely výkřiky typu: „Pacient zemřel, operace se nezdařila… Jóó super, žebro je venku.. ty sis vybral srdce, tak to je těžký úkol… Ano, motýlek z bříška je venku…“. Ten, komu se operace povede nejčastěji, vyhrává. Je to zábavná hra, která děti vede k soustředění a motorické šikovnosti. Můžu ji doporučit!
5b7a938023922obrazek.png
 
Společenská hra Operation
Oblíbená rodinná operační hra s opravdovými nemocemi. Pomozte Samovi být opět ve formě. Pomocí pinzety odstraňte všech 12 Samových srandovních neduhů. Hráči si vybírají lékařskou kartu a „operují“, aby Sama vyléčili. Při hře se snažte vyhnout varovnému bzučení, vybírejte peníze za odstranění neduhů a vyhrajte!

Přečtěte si také:

Reklama