Jednoznačně můžeme říci, že mít doma robotický vysavač je velká pohoda. Stačí si ho spárovat s chytrým telefonem a pak ho vypustit do práce. Protože ji udělá za vás. Navíc, model Xiaomi Robot Vacuum S10+ disponuje i mopem, takže nejen vysává, ale i vytírá. Pracuje opravdu kvalitně, takže se na něj můžete spolehnou a ušetřený čas věnovat něčemu jinému.

64c78781a3633obrazek.png

Naše zkušenost:
Pro snadné ovládání si musíte stáhnou aplikaci Mi Home a spárovat robotický vysavač se svým telefonem. Pak ho můžete ovládat, kontrolovat a nastavovat podle toho, jak potřebujete. Protože Xiaomi Robot Vacuum S10+ je robotický vysavač a mop v jednom, Je super, že nejen vysává, ale při své práci také vytře. V domácnosti, ve které jsme ho zkoušeli máme tvrdé povrchy, a to buď plovoucí podlahy nebo dlažbu. Podle výrobce disponuje výkonným sací ventilátorem s tlakem 4 000 Pa a díky 4 nastavením sacího výkonu vám umožní odstranit najednou prach, vlasy i velké částice. To jsme vyzkoušeli, nasypali jsme na podlahu různě velké „nečistoty“ a všechny odstranil úplně v pohodě.

Všechny nečistoty, prach a další částečky, které vysaje se zachycují ve speciálním zásobníku, ke kterému je přístup zespoda vysavače. Takže když je s prací hotov, je dobré tuto nádobu hned dojít vysypat. Prachová nádoba má objem 450 ml a dobře se s ní manipuluje. Pokud je to potřeba, dá se snadno i vymýt.

64c787bf0ec8eblobid0.png
Foto: Klára Křížová

Pokud má vysavač také rovnou i vytírat, tuto aktivitu obstarají dvě mopovací podložky, které je potřeba před startem namočit. Protože se otáčejí vysokou rychlostí, vytřou podlahu, kterou potřebujete. Opět – manipulace s podložkami je velmi snadná, dají se jednoduše sundat a nandat – jsou na suchý zip. Mopovací podložky jsou z kvalitního materiálu, který dobře saje, takže robotický vysavač dobře vytře. Vyzkoušeli jsme, že dobře a účinně odstraňuje mokré, suché i jiné skvrny. Po skončení práce jsme je jednoduše sundali a vyprali. To, že vysavač také vytírá je díky propojení nádržky na vodu, kterou také najdete pod vrchním krytem vysavače. Má objem 200 ml funguje na bázi chytrého elektronického ovládání a uvolňuje vodu rovnoměrně. Vytírání tak probíhá bez problémů a za stálé vlhkosti.

Jak dlouho vysavač vydrží nabitý? Vysavač je v klidové fázi, kdy nepracuje „zaparkovaný“ ve své nabíjecí stanici, kam také dojede, když má hotovo. Baterie o kapacitě 5 200 mAh zajistí výdrž až 2 hodiny v režimu úklidu v tichém nastavení. Testovaný model Xiaomi Robot Vacuum S10+  je schopen na jeden zátah ve standardním režimu uklidit plochu o velikosti více než 200 m2. To jsem neměli šasnci vyzkoušet, protože naše uklízecí plocha byla něco kolem 80 m2. Takže jsme jej nedostali „nadoraz“. Myslíme ale, že kapacita energie pro úklid plochy kolem 200 m2 je super výkon.

64c788257b323blobid0.png
Foto: Klára Křížová

Zajímalo nás také, jak objíždí rohy, zajede pod nábytek a přejede překážky – v našem případě spojky nožiček pod křesílky. Musíme uznat, že když se tento vysavač rozjede, skoro nic mu nebrání v práci. Překážky a tvary nábytku velmi dobře identifikuje a podle toho se chová. Kam se vejde, najede, kam ne, tomu se vyhne. Podle výrobce při práci v režimu vytírání se tento testovaný robot automaticky vyhne koberci, aby jej mopovací podložky nenamočily.

Aby se dobře orientoval, využívá laser a senzory LDS LIDAR. Díky tomu může tento robotický vysavač  provádět 360° skenování místností, a rychle sestavit mapu bez ohledu na světelné podmínky v místnosti, a poté přesně naplánovat trasu úklidu bez jakéhokoli opomenutí nebo chyby. Uklidí tak bezvadně všechna zákoutí a tam, kde už uklidil, se nebude vracet. Vyzkoušeli jsme si to díky možnému sledování v aplikaci, kde přesně vidíte, jak si vysavač skenuje prostředí pro svůj úklid. Při druhém úklidu jsme nechali schválně otevřené dveře od spíže a když vysavač zjistil, že to v původní mapě není, spolehlivě do místnosti zajel a mapu si překreslil.

64c787ba7dde8obrazek.png
Foto: Klára Křížová

Jaké jsou další výhody tohoto vysavače? Rozhodně využití jeho chytrých funkcí. Díky aplikaci Mi Home si můžete nastavit a načasovat jeho start na dobu, když nejste doma. Takže ho můžete zapnout i na dálku. V aplikaci zároveň můžete sledovat, v jaké místnosti se zrovna Xiaomi Robot Vacuum S10+ nachází, kolik mu toho ještě zbývá a jaký je stav jeho baterie. Takže úklid je naprosto bez obav!

Podle výrobce je také možné nastavit pořadí úklidu jednotlivých místností, způsob, frekvenci a dobu úklidu pro každou místnost. Navíc je možné také určit oblast, kam vysavač nemůže. To jsme nezkoušeli, protože naším cílem bylo využít ho na maximum ve všech místnostech. A máme s ním velmi pozitivní zkušenost.

64c7884b6fd48obrazek.png

Pokud by vám líbil, Xiaomi Robot Vacuum S10+ je na našem trhu k dispozici
za 9 490 Kč na www.xiaomicesko.cz.

64c788d6d3eeaobrazek.png

Naše články:

Reklama