Základem přípravků A-Derma je jedinečná účinná látka, organický oves Rhealba®. Všechno to začalo v sedmdesátých letech minulého století, kdy si pan Pierre Fabre, lékárník z Castres se zálibou v botanice, vybral oves, v té době zapomenutou rostlinu, která se však již více než tři tisíciletí používá k léčebným účelům. To byl začátek dlouhého pátrání, které na jihozápadě Francie trvá dodnes. Tento DERMAtologický oves, francouzsky Avoine, inspiroval název značky A-DERMA a v roce 1982 dal vzniknout prvnímu výrobku značky, zklidňující dermatologické mycí kostce, která byla zároveň prvním syndetem (kostkou bez mýdla) v lékárnách, což svědčí o průkopnické značce, protože s tímto výrobkem se zrodila i rostlinná dermokosmetika. Tento rostlinný dermatologický přístup, který je zavázaný lidstvu i přírodě, umožňuje křehké pokožce přirozeně získat zpět svou rovnováhu.

BIO kosmetika
Nová řada BIOLOGY představuje 1. dermatologickou péči o křehkou pleť, která má BIO certifikaci. Obsahuje hydratační, pečující a odličovací přípravky vhodné i pro tu nejcitlivější pleť. Všechny přípravky byly testované na alergické pleti, neobsahují parfemaci ani jiné kontroverzní látky.

ad1.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

Jaké produkty A-Derma jsme měli tu možnost vyzkoušet?

 • BIOLOGY Dermatologická micelární voda hydratační-čisticí
  Tato dermatologická micelární voda s BIO certifikací odstraňuje make-up, čistí pleť a poskytuje +45% hydratace křehké pleti obličeje během 1 hodiny.
 • BIOLOGY Dermatologické odličovací mléko hydratační-čisticí 
  Odličovací mléko s BIO certifikací čistí pleť, snižuje její suchost o 56 % a navrací rovnováhu křehké pleti.
 • BIOLOGY Calm Dermatologická péče zklidňující
  Dermatologická péče s BIO certifikací zmírňuje 86 % pocitů diskomfortu a horkosti pleti, chrání a hydratuje reaktivní pokožku po dobu 24 hodin.
 • BIOLOGY Nutri Dermatologická péče vyživující
  péče s BIO certifikací vyživuje a chrání pleť před vysoušením a snižuje tak pnutí velmi suché křehké pleti o 44 %. Testováno na atopické pokožce.
 • BIOLOGY AR Dermatologická péče proti začervenání
  Přípravek s BIO certifikací pro péči o pleť snižuje začervenání pleti a intenzitu návalů horka o 40,8 %, hydratuje a zklidňuje pleť se sklonem k rosacee.
 • BIOLOGY Dermatologický výživný krém – hydratační
  Tento výživný dermatologický krém s BIO certifikací hydratuje po dobu 24 hodin, navrací pleti rovnováhu a posiluje křehkou suchou pokožku a snižuje její suchost o 55 %.
 • BIOLOGY Lehký krém - hydratační
   Lehký dermatologický krém s BIO certifikací intenzivně hydratuje po dobu 24 hodin, obnovuje rovnováhu a posiluje křehkou normální a smíšenou pleť.

626932db3d2b9obrazek.jpgMarta, editorka
Ráda zkouším nové produkty, obzvláště, když jde o přírodní kosmetiku. Zklidňující krém A-Derma Biology jsem dala testovat kamarádce, která má atopický ekzém a jen tak něco jí nesedí. S krémem byla hodně spokojená. Krém prý hezky hydratoval a má moc příjemnou fluidní texturu. Bude tedy dobrý i na léto, protože je lehoučký. Extrakt z pampelišky působí proti znečištění pleti a kolový ořech zklidňuje pocity diskomfortu a přehřátí pleti. Krém je vhodný i na oční víčka.

Já osobně jsem testovala micelární vodu, která jemně čistí pleť a dobře odstraňuje make-up. Zároveň pleť i hydratuje a nenechává ji vysušenou. Textura je svěží a nelepí, což přímo nesnáším, když si čistím pleť a ona je pak lepivá. Naštěstí to tento produkt nedělá. Právě naopak. Používám ji ráno a večer před následnou péčí. Zaujalo mě, že má voda 100% přírodní složení a je bez parfemace. Nevadí mi ani pro odličování očí.

Druhou věcí, kterou jsem vyzkoušela, byl výživný krém s 99 % přírodním složením. Textura je příjemná, taková, jakou od podobného produktu očekávám. Pleť hezky hydratuje a ta je po něm vláčná. Krém taktéž neobsahuje parfemaci, což určitě mnoho lidí ocení. Je vhodný i pro citlivou pleť.

a3.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

626932e291e57obrazek.jpgVeronika, redaktorka
Na suchou pokožku trpím dlouhodobě, ale v posledních týdnech je situace opravdu alarmující. Přestože se každé ráno i večer poctivě mažu, stejně se mi během dne odlupují šupinky suché kůže, což je dost nepříjemné. Extrémně suchý mám nyní i obličej, takže jsem sáhla po dvou produktech od A-Dermy Biology. Konkrétně jsem vyzkoušela  NUTRI Vyživující dermatologickou péči, která je určená pro velmi suchou pokožku. Krém je z 99 % přírodní a bez parfemace. Péče má gelovou konzistenci, což mě na začátku trochu nemile překvapilo. S gely nemám nejlepší zkušenosti – většinou lepí a tolik nehydratují. To se ale vyzkoušeného produktu netýká. Lepivý pocit rozhodně nezanechal a pokožku hydratoval spolehlivě. Dá se používat samostatně, ale protože jsem chtěla dosáhnout co nejlepších výsledků, řídila jsem se doporučením výrobce, že lze péči kombinovat s hydratačním krémem od stejné značky.

Jako druhý jsem zvolila Dermatologický výživný hydratační krém, do kterého jsem vždy přidala dvě kapky péče. Také obsahuje 99 % přírodních složek a je bez parfemace, jen konzistence je o trošku hutnější, a ne gelová. Ale i přesto se roztírá bez problémů. Mazala jsem si obličej ráno a večer. Musím říct, že výsledek mě opravdu překvapil. Suché šupinky na obličeji se výrazně zredukovaly a pleť byla krásně hydratovaná a vydržela tak několik hodin. Oblast s ekzémem mě přestala svědit hned po první aplikaci a po několika dnech používání se ekzém zmírnil a vyblednul.

a2.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

626932eb2d800obrazek.jpgAdéla, redaktorka
To, co mě na pleti trápí asi nejvíce, je právě nepříjemné červenání. Především v oblasti tváří a nosu to vypadá velice nevzhledně, proto jsem po produktu proti začervenání ihned sáhla jako po prvním. Krém je příjemný, moje pleť, ačkoliv rozhodně není suchá ho absorbovala bez problémů. Nezanechával žádný film, což oceňuji. Efekt proti začervenání jsem skutečně zpozorovala, a to za překvapivě krátkou dobu. Určitě si pořídím další tubičku.

Odličovací mléko mám ráda, dokonce raději než odličovací vodu, proto mě i tento produkt potěšil. Neobsahuje parfémy, proto je šetrný i k citlivému okolí očí či rtů. Ráda nosím dlouhotrvající rtěnky, a i s nimi si mléko bez problémů poradilo. Pleť je po něm navíc jemná, hydratovaná a lehce vypnutá, což si od jiných odličovacích produktů skutečně slibovat nemůžete.

Vyživující dermatologický krém jsem doporučila babičce, která si tak kvalitní kosmetiku nemůže dovolit a udělalo jí to opravdovou radost. Krém používala vždy po ranní hygieně a nemohla si ho vynachválit. I zralejší pleti poskytuje ochranu a adekvátní hydrataci. Navíc podotkla, že jí tohoto produktu stačí na pleť výrazně menší množství než u zboží jiných značek. Myslím, že mám jednoznačný tip na dárek k jejím letním kulatým narozeninám, protože dobré kosmetiky nemá žena jakéhokoliv věku nikdy dost. 

razitko.gif
 Více informací i o produktech A-Derma Biology najdete ZDE
6269321b8be8eobrazek.jpg