Pokud je venku tak ošklivo, jako bylo poslední týden, nebo se prostě bojíte, aby vám dítě nenastydlo, či máte jiné důvody, proč nechcete či nemůžete být venku, je pro vás připravena poměrně široká nabídka tzv. „vnitřních hřišť“. Fun Park Žirafa v Čestlicích patří k těm největším.

Větrné a sychravé počasí, doprovázené deštěm mě již o víkendu odradilo od všech snah být alespoň chvíli na čerstvém vzduchu a rozhodla jsem, že pro změnu vyrazíme někam, kde se děti mohou vydovádět, a přitom zůstat v suchu a teple. Od začátku nového roku syn stále bojuje s nachlazením a kašlem, takže mu určitě jen prospěje, že se řádícímu větru a dešti vyhneme.

Park Žirafa

Z několika variant, které mám tak nějak v záloze pro případ nouze, jsem se rozhodla, že tentokrát vyzkoušíme tzv. vnitřní hřiště, čili zábavní park pod střechou. Vybrali jsme ten, který se pyšní svou rozlohou i počtem atrakcí, a vyrazili do Fun Parku Žirafa, který má být největším zařízením tohoto typu v České republice. Nachází se v pražských Čestlicích, takže návštěvu zde můžete spojit třeba s nákupy v přilehlém nákupním centru nebo prohlídkou Průhonického parku, Dendrologické zahrady či návštěvou aquaparku Aquapalace Čestlice, který se přídomkem „největší“ mimo jiné chlubí také.

Do zábavního parku Žirafa vezměte dětem přezůvky, bude se jim v nich běhat lépe než jen v ponožkách. Boty budete totiž muset nechat v šatně, kde si své věci můžete zamknout do bezpečnostních skříněk. Do zámku je nutné vložit desetikorunovou minci, nezbavujte se tedy všech při placení vstupného.

Fun Park Žirafa se rozkládá na ploše o rozloze 8 000 m2, kde je rozprostřeno více než 90 rozličných atrakcí, které jsou zde připraveny pro pobavení vašich dětí. Hlavním lákadlem parku je obrovská dětská prolézačka, která se na ploše 2 000 m3 skládá z mnoha průchodů, průlezů, skluzavek, tobogánů a sítí. Součástí údajně největší prolézačky v Evropě je také „bojiště“, kde si s dětmi můžete zahrát např. na dobývání hradu. Připraveno je pro vás několik kanónů, které jsou umístěny v různých úrovních stavby a nabíjí se pěnovými míčky. Připravit, zamířit a pal! Bitva může začít. Pozor, hraní je vysoce návykové, což vám jistě potvrdí i množství do boje zapálených tatínků.

Park Žirafa

Kromě obrovské prolézačky je pro děti připravena celá řada dalších atrakcí – kolotoče, skluzavky, tobogány, autodrom, dětský vláček, elektrická zvířátka atd. Pokud můžete, vyhraďte si na návštěvu alespoň půl dne, protože za hodinu nestihnete vše ani projít. Můj syn byl zpočátku tak nadšený a natěšený na vše, že první půl hodinu jen bláznivě běhal sem a tam a nevěděl, co dřív.

Tip: Fun Park Žirafa nabízí v rámci tzv. Happy hours nižší vstupné v určitou denní dobu od pondělí do čtvrtka, případně můžete zakoupit levnější vstupenky i přes internet. V rámci dalších akcí, které Žirafa nabízí, je možné domluvit zde např. i dětskou narozeninovou oslavu.

Zábavní park Žirafa je vybaven také rodinnou restaurací, rozdělenou do dvou částí – restaurace a fast food, kde se můžete s celou rodinou najíst, nebo si jen dát kávu a posedět. Samozřejmostí komplexu jsou toalety vybavené dětským WC a přebalovacími pulty. Příjemně překvapí také skvěle fungující úklid. Pracovníci centra jsou neustále v pohybu, a pokud zrovna někomu neradí, kam s dítětem zamířit, uklízí, rovnají a čistí, takže se nemusíte bát, kam si sedáte, nebo kdo tam byl před vámi.

Park Žirafa

Fun Park Žirafa mě tedy celkem příjemně překvapil. Není to sice určitě místo, kam bychom mířili každý víkend, ale jednou za čas, když je ošklivo, nebo za odměnu to určitě neuškodí. Na jedničku byl stav atrakcí, čistota, jídlo v místní restauraci i ochota a pracovitost zdejšího personálu. Vytkla bych pak snad jen to, že některé atrakce jako dětský vláček nebo elektrická zvířátka či autodrom se platí navíc. Vstupné (250 Kč za dítě na den a 50 Kč za dospělý doprovod) mi připadalo natolik vysoké, že by bylo myslím adekvátní nic dalšího nezpoplatňovat.

Park Žirafa

Více Info zde.

Čtěte také: