My jsme měli v redakci možnost vyzkoušet doplněk stravy Biopron Premium 9 s devíti probiotickými kmeny. Opravdu se nám hodil, protože dvě z nás v redakci přepadla angína a zánět průdušek.

5e56417b6cd41obrazek.pngLetošní zima a její střídavé počasí přeje chřipkám a nachlazení. Bohužel tyto běžné nemoci, které zná skoro každý z nás mohou být základem pro zhoršení stavu, kdy lékař musí předepsat antibiotika. V naší malé anketě, kdy jsme oslovili 3 praktické lékařky se potvrdilo, že probiotika je dobré nasadit hned na začátku léčby antibiotik. A tak jsme také udělali.

Biopron Premium 9 s devíti probiotickými kmeny je nejsilnější v řadě přípravků Biopron bude podporovat obnovu Vaší střevní mikrobioty během a po ukončení užívání antibiotik.

Nezapomeňte, že je vhodné začít je užívat hned s předepsanými antibiotiky a pokračovat nejméně týden po ukončení antibiotické léčby.

Naše rada:

Vsaďte na probiotické přípravky s vysokým počtem probiotických kmenů, které velmi účinně pomohou doplnit prospěšné bakterie, jež antibiotika vymýtila. S jejich užíváním nečekejte, až na sobě pocítíte projevy nerovnováhy střevního mikrobiomu. Dlouhodobá podpora pomáhá udržovat střevní mikrobiom v rovnováze a je potom menší šance, že ho rozhodí užívání antibiotik.

Antibiotika jsou zázračný lék, který již zachránil stovky milionů životů. Spolu s patogeny ale bohužel ničí také „přátelské“ bakterie, které se přirozeně vyskytují v našich střevech. Výsledkem narušení jejich rovnováhy mohou být různé střevní obtíže. Pravděpodobnost, že nastanou, je vyšší při užívání širokospektrých antibiotik předepisovaných při respiračních onemocněních a roste přímo úměrně i s délkou jejich užívání. Pro organizmus, který je již oslaben bojem s nemocí a užíváním antibiotik, jsou trávicí obtíže velmi vyčerpávající. Narušení přirozené rovnováhy střevního mikrobiomu může vést k prodlužení délky rekonvalescence. Obnova rovnováhy je přitom náročná, a proto je dobré se snažit, aby k narušení vůbec nedošlo užíváním kvalitních probiotických přípravků.
5e5d056dd8b3bobrazek.png

Více informací naleznete zde.
obrazek.png

Základ zdravotního stavu člověka leží ve střevech. Pokud je rovnováha střevní mikrobioty nějak narušená, organismus na to přirozeně reaguje.

Nerovnováha střevní mikrobioty se může projevit trávicími obtížemi a znamená také další zatížení organismu v období rekonvalescence.

V takovém případě je vhodné zařadit do jídelníčku probiotické přípravky s vysokým počtem probiotických kmenů, která do střev pomohou vrátit prospěšné bakterie.

V trávicím traktu se vyskytuje střevní mikrobiom, jehož rozmanitost a rovnováha je u každého jedinečná.

Čím více bakteriálních kmenů obsahují probiotické doplňky stravy, tím větší šance je, že se nám podaří doplnit a obnovit přirozenou bakteriální rovnováhu v našich střevech.

Reklama