Po sociálních sítích už nějakou dobu koluje trend, kdy lidé s většími počty fanoušků vyzývají své sledující, aby jim napsali své oblíbené, ale netradiční kombinace potravin a oni je pak mohli vyzkoušet a ohodnotit. My jsme také zapátrali po „receptech“, které vypadají na první pohled dost divně, ale někteří na ně nedají dopustit. A proti gustu…

Spojení karamelu a špetky soli je výborné. Čokoláda s příchutí máty nebo chilli dnes už také nikoho nepřekvapí. Následující kombinace se ovšem všeobecné oblibě zřejmě nikdy těšit nebudou a zůstanou jedlé jen pro hrstku vyvolených.

634532206ccf6obrazek.jpgFoto: Shutterstock

Hana: Jednou za čas si o víkendu ke snídani udělám omeletu. To samo o sobě divné není, ale manžel se podivuje nad tím, že si na ni mažu marmeládu.
Naše hodnocení: 7 z 10
Tuto kombinaci jsme hned na začátku nezavrhli. Ostatně vajíčka figurují i ve sladkých receptech. Dělají se s nimi třeba francouzské toasty, tedy jakýsi chleba ve vajíčku ve sladkém provedení. Omeletu jsme osolili jen lehce a s jahodovou marmeládou nám vlastně docela chutnala.

Iveta: Když vyrazím do nejmenovaného řetězce rychlého občerstvení, vždycky si dám burger, hranolky a zmrzlinu. Zmrzlinu musím sníst jako první, aby se neroztekla a ráda si do ní máčím hranolky.
Naše hodnocení: 6 z 10
Kombinaci hranolek a zmrzliny jsme zkusili v domácím prostředí. Nešlo tedy o suroviny z fast foodu. Tato variace nás docela překvapila tím, že byla vlastně docela chutná. Každý den bychom to ale určitě mít nemuseli.

Pavel: Jednou jsem jen tak z nudy zkusil namáčet chipsy do Nutelly a překvapilo mě, jak to k sobě ladí.
Naše hodnocení: 8 z 10
Sladko-slané kombinace máme v oblibě, stejně jako křupavé textury. Nutella se solenými chipsy fungovala skvěle. Druhý pokus s brambůrky s příchutí jarní cibulky a smetany už ovšem tak slavný nebyl, takže doporučujeme zůstat u klasiky.

obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Jiří: Řeknu jen dvě slova: ovocný jogurt a párek. 
Naše hodnocení: -10 z 10
V tomto případě jsme museli sáhnout po minusových bodech. Absolutně nechápeme, proč by někdo tohle jedl, a tak trochu si myslíme, že si z nás Jiří udělal dobrý den. 

Tip z TikToku: Vanilková zmrzlina se sójovou omáčkou
Naše hodnocení: 2 z 10
Když už jsme doma měli tu načatou zmrzlinu, nedalo nám to a museli jsme vyzkoušet i tip, který se před časem objevil na TikToku. Jeho zastánci tvrdí, že když polijete vanilkovou zmrzlinu sójovou omáčkou, získáte příchuť slaného karamelu. No, my po vyzkoušení tento názor nesdílíme a tato kombinace pro nás byla na hranici poživatelnosti. Dva body si tedy odnesla v podstatě jen za dobrou vanilkovou zmrzlinu v místech, kde se jí nedotkla sójová omáčka.

Údajný evergreen mezi těhotnými ženami: okurky se šlehačkou
Naše hodnocení: -10 z 10
Rozhodli jsme se vyzkoušet i tolik omílané okurky se šlehačkou, po kterých údajně touží řada těhulek. Původně jsme sice chtěli použít domácí šlehačku, ale datum trvanlivosti na smetaně ke šlehání nás odkázalo ke šlehačce ve spreji. Verdikt je takový, že absolutně netušíme, proč by tohle někdo měl chtít jíst.

O čem jsme také slyšeli, ale zatím jsme neměli příležitost (odvahu) kombinace vyzkoušet: řízek se špagetami, zelná polévka s vánočkou, chléb potřený bramborovou kaší, loupák se salámem junior, kynuté buchty pokapané kečupem. Máte-li chuť na něco neobvyklého, tak směle do toho!

Zdroje: autorka článku, respondenti redakce

Čtěte také: