Aktuálně máme v rámci naší rubriky Vaření velké téma kuchyňské roboty. Jak je vybírat, na co nezapomenout při výběru, co všechno moderní a kvalitní kuchyňský robot umí a jak se dají využít nástavce a příslušenství.

Naše redaktorka rubriky Vaření, Elly, pracuje s výkonným robotem Ety Gratus Maxipasta. Jak je s ním spokojená? Požádali jsme ji o recenzi, kterou vám přinášíme:

Jak se Elly pracuje s tímto robotem?

mjnkmEta Gratus Maxipasta bydlí v mé kuchyni asi půl roku a přiznám se, že pro mě je to nezbytný pomocník. Je to další pár rukou a běží téměř každý den. Využívám všechny jeho nástavce a funkce a třeba při pravidelném pečení chleba bych se bez něj neobešla. Těsto krásně propracuje a bez problémů si poradí i s kilem a půl mouky.

Nejvíce využívám hnětací, šlehací a míchací nástavce. Jak už jsem řekla, tak při zadělávání chleba, při pečení dezertů, šlehání sněhu a krémů. Umí vymíchat krásná hladká těsta. Při hnětení tuhého těsta se ani nehne z místa. Žádné cestování po kuchyňské lince se nekoná.

Další nástavce, které doma opravdu milujeme, jsou ty, podle kterých se tenhle Gratus jmenuje. Jsou to nástavce na těstoviny. Za chvilku vám vyválí a vykrájí ideální domácí těstoviny. Díky tomu, že mám výrobu těstovin takhle zautomatizovanou, není problém si je připravit kdykoliv. Po použití stačí tyto nástavce jen otřít utěrkou, občas omýt pod tekoucí vodou.

Mixér, který k robotu patří, využívám nejvíce na ovocné koktejly, krémové polévky nebo mixování omáček. Masový mlýnek si poradí s každým masem a jeho výhodou je, že sestavit ho je tak snadné, že to zvládnou i malé děti (máme vyzkoušeno).

Skvělá pecka je i nástavec na plátkování. Neměli jsme doma lepší gratinované brambory, než když si je naplátkuji v robotu a jsou jeden tenký jako druhý. O úspoře času ani nemluvím. Házíme do něj jeden brambor za druhým a za chvíli je hromada krásných bramborových plátků.

robot

Co jsme zatím nevyzkoušeli? Nástavec na plnění klobás. Ale už to máme v plánu a chystáme velké domácí uzení. Určitě z této akce připravím reportáž.

Gratus Maxipasta se perfektně udržuje, což je při mém pracovním nasazení v kuchyni velké plus. Na míse a dalším příslušenství nejsou žádné zbytečné záhyby a záludnosti, takže je stačí opláchnout nebo umýt v myčce.

Líbí se mi jeho elegantní tvar, hezká barva a „italský“ vzhled.

 

ETA Gratus Maxipasta

Kuchyňský robot ETA Gratus Maxipasta je svým příslušenstvím přizpůsoben speciálně pro milovníky domácích těstovin. Celokovový robot o výkonu 1200 W za vás vyválí těsto, nakrájí nudle nebo vytvaruje penne. Současně je vybaven také mlýnkem na maso, lisem na bobuloviny, ovoce i zeleninu, nástavcem na strouhání a 4 metlami a háky na přípravu těsta i skleněným mixérem. Další příslušenství je možno dokoupit. Ve velké nerezové míse připravíte až 2,5 kg těsta. Robot Gratus jev České republice nejprodávanějším robotem posledních tří let. Více informací najdete na stránkách eta.cz

Soutěžte!

Chceme vám doporučit zajímavou soutěž – více najdete na stránce www.pectespolu.cz!

Reklama