Před dvěma týdny jsem musela navštívit zubního lékaře. Byla jsem delší dobu objednaná na odstranění menšího kazu. Znáte to, lékař vám dá injekci pro znecitlivění, chvíli vám vrtá zub a díru pěkně pokryje výplní. V podstatě běžná věc.

Mně se ale vždy po těchto banálních zákrocích udělají v ústech nepříjemné afty a odřeniny. Od vpichů, od svorek, kterými zubař fixuje zub, od toho, jak se pak několikrát kousnu do tváře, než mi sliznice „ožije“ po znecitlivění. Tyto drobné bolestivé ranky, ke kterým se většinou přidá zánět dásně u spraveného zubu mě s úpornou výdrží trápit dva týdny.

V tomto stavu jsem měla docela problém s tím, jak si vyčistím zuby bez toho, aniž bych si štětinkami rány ještě více nerozdráždila. Proto jsem uvítala, že mohu vyzkoušet ústní vodu ELUDRIL CLASSIC a pak speciální hojivý gel Elugel. Po jemném vyčištění zubů jsem si správně naředila ústní vodu ELUDRIL CLASSIC a kloktala ji. K ústní vodě jsem se vrátila několikrát denně, hojivý gel jsem si na postižená místa nanesla, až když jsem šla spát, přece jen je ústní dutina „mokré prostředí“, tak aby mi vydržel na správném místě co nejdéle.

elugel

Myslím, že mi oba přípravky pomohly hojení i bolest zvládnout rychleji, než jsem obvykle zvyklá. Díky ústní vodě jsem ze zraněných míst vyhnala nechtěné bakterie. Hojivý gel mi poraněné dásně zklidnil. Pokud máte podobné potíže jako já, mohu oba produkty doporučit.

eludrilProč použít ústní vodu ELUDRIL CLASSIC a Elugel

Při specifických potížích v dutině ústní je vhodnou podpůrnou péčí ústní voda ELUDRIL CLASSIC. Její dvojí účinek aktivních látek chlorhexidinu a chlorbutanolu zajistí čištění dutiny ústní a zároveň snižuje podráždění dásní. Tyto dvě složky pomáhají omezovat tvorbu zubního plaku v ústech, zabraňovat vzniku nebo zhoršování problému s dásněmi a cíleně působí proti bakteriím.

Speciální patentované složení ústní vody je přizpůsobené péči po chirurgickém zákroku v dutině ústní.

Slouží jako doplňková péče po extrakci zubu, při léčbě periodontitidy nebo parodontálních kapes, v případě vložení implantátu nebo po provedení poddásňového odstranění zubního kamene. Ústní voda ELUDRIL CLASSIC pomáhá zmírňovat projevy zánětu dásní a lze ji také jako čisticí prostředek snímatelných zubních náhrad.

Doporučená doba použití jsou dva týdny 2-3x denně.

Ústní voda ELUDRIL CLASSIC je dostupná v lékárnách.

Na poraněná místa také můžete nanést Elugel, ústní gel zlepšující stav dutiny ústní

Vhodný jako podpůrná péče:

  • po periodontálním zákroku nebo vložení implantátu,
  • v případě citlivých dásní,
  • pokud lokální podmínky neumožňují důkladné čištění zubů kartáčkem,
  • u osob, které si nemohou čistit zuby,
  • po chirurgickém zákroku, zejména v prvních 48 hodinách, kdy není doporučeno používat ústní vodu.

Přispívá k omezení množství zubního plaku a zklidnění citlivých dásní.

V místě, kde je aplikován, gel vytváří ochranný bariérový film.

Speciální složení gelu umožňuje cílený účinek a jeho optimální délku.

Více na www.eludril.cz a www.elugel.cz

Čtěte také:

Reklama