AVS

Zhruba před půl rokem mi do života zasáhly okolnosti, které se postupně začaly odrážet na mém duševním rozpoložení. Manželova ztráta zaměstnání, maminka bojující se zákeřnou nemocí, synovy neuspokojivé studijní výsledky a v neposlední řadě i moje nespokojenost se zaměstnáním mně postupně ukrajovaly ze spánku čím dál větší krajíc. Když jsem probděla několik nocí po sobě, bylo mi jasné, že už s tím musím něco udělat. Lékům na spaní, které by moje trable asi vyřešily nejúčinněji, jsem se chtěla vyhnout stůj co stůj. Nakonec jsem ze zoufalství sáhla po psychofarmakách, ale ze strachu, abych si na nich nevytvořila závislost, jsem je užívala v tak malých dávkách, že se míjely účinkem.

O psychowalkmanu jsem slyšela poprvé teprve zhruba před měsícem. Byla jsem sice skeptická, ale v boji s nespavostí jsem chtěla zkusit cokoliv. Poctivě jsem respektovala doporučení dodržet týdenní kontinuitu, proto jsem si každý večer zhruba kolem deváté ukradla chvilku sama pro sebe, nasadila brýle a sluchátka. Připadala jsme si sice jako mimozemšťan, ale pokaždé jsem vydržela bez hnutí sedět nebo ležet po celou dobu programu. Mám dojem, že odříznutí od reality je natolik intenzivní, že se mi měnilo i vnímání času. Jinými slovy, půlhodina s psychowalkmenem uplynula, jako by trvala třeba jen deset minut. Myšlenky se mi sice pokaždé rozutíkaly všemi směry, ale přesto absolvování i toho nejkratšího pětiminutového programu funguje jako pomyslný předěl mezi pracovním kolotočem a klidným večerem.

Nedokážu objektivně vyhodnotit, zda jsem začala lépe spát, protože jsme se „skamarádila“ s touhle technickou vymožeností, nebo proto, že jsem nakonec změnila zaměstnání. Pravda může být někde uprostřed.

Nelibuji si ve studování návodů a nejsem technicky zrovna zdatná, proto mi vyhovuje snadná obsluha přístroje (zkrátka nemá žádná zbytečná tlačítka ani funkce) a přehledný manuál.

L. P.

lupa

Reklama