Hodně z nás má sedavé zaměstnání a málo času na relaxaci a protažení. Pak se určitě čas od času setkáváte s různými bolestmi. Bolest zda, krční páteře, namožené svaly, otoky nebo záněty po úrazu. Jistě tyto situace znáte, proto přicházíme s tipem na léčivé náplasti, které přináší úlevu.

Náš tip:
Léčivé náplasti Voltaren poskytují úlevu od akutní bolesti, otoku a také zánětu. Obsahují účinnou látku diclofenacum natricum, která po aplikaci na bolestivé místo proniká kůží přímo ke zdroji bolesti. Voltaren 140 mg léčivé náplasti uleví od bolesti po celých 12 hodin (dle dávkování dvakrát denně). Léčivé náplasti jsou vhodné pro každodenní použití, při krátkodobé léčbe (maximálně 7 dní).  Navíc jsou diskrétní - každá náplast je pouze 1 mm tenká, samostatně balená. Léčivé náplasti Voltaren jsou nyní dostupné ve Vaši lékárně bez lékařského předpisu.

Jak se používá?
obrazek.jpgPřípravek Voltaren 140 mg léčivá náplast je lék, který ulevuje od bolesti. Patří do skupiny léčivých přípravků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léčivé přípravky (NSAID).
Přípravek Voltaren 140 mg léčivá náplast se používá k lokální symptomatické a krátkodobé léčbě bolesti způsobené akutním namožením, podvrtnutím nebo pohmožděním končetin v důsledku poranění, např. poranění při sportu, u dospělých a dospívajících od 16 let. Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Pro koho je vhodná?
Přípravek Voltaren 140 mg léčivá náplast se nesmí používat u dětí a dospívajících do 16 let. Pokud je u dospívajících ve věku 16 let a starších k úlevě od bolesti nutná doba léčby delší než 7 dní nebo pokud se příznaky zhoršují, kontaktujte lékaře.

Jak se léčivá náplast používá? Je to snadné!
Odrthněte sáček na vyznačeném perforovaném místě a vyjměte náplast.

Aplikace náplasti:

  • Odstraňte jeden ze dvou ochranných filmů.
  • Náplast aplikujte na oblast, kterou chcete léčit, a odstraňte zbývající ochranný film.
  • Náplast jemně přitlačte dlaní, aby bylo dosaženo úplného přilnutí náplasti na kůži.

Odstranění náplasti

  • Náplast navlhčete vodou, odloupněte růžek náplasti a jemným pohybem odstraňte celou náplast z kůže.
  • K odstranění zbytků náplasti umyjte léčenou oblast vodou a jemně krouživými pohyby prstů třete kůži.
  • V případě potřeby je možné náplast fixovat síťovým obvazem. Léčivá náplast se smí používat pouze na zdravou a nepoškozenou kůži.
  • Nepoužívejte současně s neprodyšným okluzivním krytím. Nepoužívejte v průběhu sprchování nebo koupání. Náplast nestříhejte.

Další informace najdete na stránce Voltaren ZDE.

Pozorně si přečtěte příbalovou informaci. Voltaren 140 mg léčivá náplast je lék na vnejší použití. Obsahuje diclofenacum natricum.
V případě otázek kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com. Případné nežádoucí účinky prosím hlaste na: ch.safety@gsk.com. Ochranné známky jsou vlastněné nebo licencované skupinou společností GSK. © 2017 skupina společností GSK nebo poskytovatel příslušné licence
 
CHCSK/CHVOLT/0051/17