Pokud jste zákazníci společnosti UPC, nebo se jimi plánujete v nejbližší době stát, pak od května můžete využívat unikátní interaktivní televizi Horizon. Největší novinkou, kterou Horizon přináší, je služba My Prime – virtuální videopůjčovna se stovkami filmů, oblíbených seriálů,  dokumentů a pohádek pro nejmenší. Televize Horizon propojuje klasické živé televizní vysílání, ale také on-line obsah, internetové aplikace a virtuální videopůjčovnu.

Co všechno umí interaktivní televize Horizon?

  • Oceníte možnost sledování a nahrávání pořadů nezávisle na čase jejich vysílání

Horizont

Kromě videotéky My Prime a intuitivního uživatelského prostředí je největší novinkou televize Horizon její interaktivita. Už nemusíte pouze pasivně sledovat pořady běžící podle televizního programu. Díky službě TV archiv si může například přehrát díl svého oblíbeného seriálu, který byl v klasickém TV vysílání uveden již o den dříve a to až 7 dní zpětně po tom, co byly odvysílány. Stejně tak nyní mohou uživatelé služby Horizon díky sedmidennímu elektronickému programovému průvodci EPG snadno vyhledat a navolit, které pořady budou chtít nahrát. Ve stejný okamžik můžete nahrávat až 3 pořady a zároveň sledovat 4 pořady. To se může hodit, když zároveň běží fotbal, hokej nebo váš oblíbený pořad o vaření a vaše dítě by se rádo dívalo na kouzelnou školku.

  • Klasická televize zůstává, ale už umí doporučovat a propojit se s internetem

Základem nabídky je klasická služba – sledování aktuálních pořadů, které nabízí televizní kanály. Počet kanálů je určen předplaceným tarifem každého zákazníka kabelové televize UPC, na výběr je balíček 50, 100 a 130 TV kanálů. UPC v tuto chvíli nabízí přes 40 programů v HD kvalitě (high-definition – vysoké rozlišení).

V programovém průvodci vyhledáváte například podle názvu titulu, nebo dokonce oblíbeného herce a režiséra. Také můžete využít možnosti nechat si nahrát automaticky epizody k dílu pořadu, který vás zaujal. Je to jednoduché, systém si je sám vyhledá.

Horizont

Při sledování oblíbených pořadů můžete využít užitečné služby doporučování, která nabízí pořady, které vás mohou zajímat. Například když budete sledovat oblíbené pořady o vaření nebo o dokumenty o módě, můžete využít aplikace YouTube. Po její aktivaci vám na YouTube vyjede nabídka videí, které s vašimi oblíbenými tématy souvisí.

  • Internetové aplikace se kterými je sledování televize zábava

Podobně můžete využít aplikaci WikiTivia – při sledování filmu vám obratem najde informace, které s filmem souvisí – zajímavosti o obsazených hercích, kde se film natáčel, nebo jeho příběh. Aplikace je propojena s Wikipedií, odkud k vám tyto informace přicházejí.

Zejména poslední jmenované aplikace jsou velmi zajímavé. Velmi rychle a pohodlně se napojíte na informace, které spojují váš zájem s tím, co zrovna v televizi sledujete. Už nejste pouze pasivním divákem před televizí, kde čekáte na to, co kdy budou dávat. Svůj čas u televize si pak můžete plánovat podle svých zájmů a možností.

Horizont

V příštím článku vám více představíme další funkce služby Horizon - videotéku My Prime a TV archiv.

Jak Horizon získat

Jestliže patříte mezi stávající zákazníky digitální televize UPC a máte doma kompatibilní set-top-box, budete na službu Horizon převáděni postupně v průběhu několika měsíců. Noví zákazníci si mohou Horizon s videotékou My Prime objednávat na všech prodejních kanálech UPC včetně webových stránek www.upc.cz a zákaznické linky 241 005 005.

Čtěte také:

Reklama