ewtwet.jpg
Foto: Shutterstock

Ačkoli tento trend ve skutečnosti vznikl v Japonsku v roce 2015, populární začal být pořádně až nyní. Poté, co se stal obrovským hitem v Jižní Koreji, doputoval rychle díky sociálním sítím i do zby.tku světa. Tento typ manikúry je ideální pro každého, kdo miluje neutrální „nahé“ nehty, které jsou však mírně barevné.

Sirupové nehty mají přirozený ombré efekt, který vzniká vrstvením poloprůsvitného laku na nehty. Jsou velmi nositelné a všestranné. Lidé v dnešní době tíhnou k přirozenějším nehtům a tento trend je pro to naprosto ideální. Můžete zvolit průhledné, bílé nebo lehce barevné laky (nejlépe v tělových, oranžových a růžových odstínech), ovšem nikoliv výrazné.

Jak vytvořit sirupové nehty

I když to může vypadat složitě, efektu sirupových není ve skutečnosti tak těžké dosáhnout. Potřebujete pouze jednu barvu. Barva u kořene nehtu by měla být nejprůhlednější, naopak na špičce by měla být sytější nebo více pigmentovaná. Toho lze dosáhnout vrstvením jedné barvy.

Začněte tím, že si na nehty nanesete základní lak, aby byly hladké a rovnoměrné. Po zaschnutí nalakujte špičku nehtu, jako byste chtěli dělat s klasickou francouzskou špičkou. Nebojte se, když to nebude rovnoměrné, protože několik dalších vrstev všechny nedostatky odstraní.

Jakmile vrstva zaschne, pokračujte v procesu přidáním dvou až tří dalších vrstev barvy, přičemž pokaždé přetáhněte další vrstvu mírně pod poslední. Začněte například v horní části nehtu, pak nalakujte další vrstvu až k prostředku nehtu. Poslední vrstvu barvy přidejte mírně nad začátek půlměsíce na spodní části nehtu.

Cílem je hladký přechod barev, který je průsvitnější dole a neprůhledný na špičce. Jakmile budete spokojeni s tím, jak nehet vypadá, a lak je suchý, naneste svrchní průhledný lak s vysokým leskem.

Zdroje: Instagram/yulha_nailzone, The List, Korea By Me

Reklama