Tak, jak bereme automaticky do ruky při čištění zubů kartáček na zuby a další pomůcky (dentální niť či mezizubní kartáček), bychom měli po vyčištění zubů sáhnout i po ústní vodě. Kartáček nám vyčistí zuby, které tvoří 25% ústní dutiny. Zbytek, tedy na místa, která si kartáčkem nečistíme, je potřeba použít ústní vodu. Jednoduše řečeno, co kartáček začne, ústní voda dokončí.
60253d9adbeb4obrazek.png
Proč je použití ústní vody tak důležité?

Bakterie způsobující zubní povlak žijí v celých ústech: na zubech, mezi zuby, na dásních, jazyku a dalších sliznicích. Ihned po vyčištění zubů se bakterie v ústech začínají opět množit, vytvářet povlak a usazovat se na vyčištěných zubech. Je proto žádoucí snížit bakteriální zátěž v celé ústní dutině. S tím umí pomoci ústní vody Listerine. Obsahují 4 vysoce účinné esenciální oleje - tymol, eukalyptol, mentol a metyl-salicylát. Tyto látky se běžně vyskytují v rostlinách, mají přirozený antibakteriální účinek a tím i schopnost omezovat tvorbu zubního povlaku. Dostanou se i tam, kam kartáček nedosáhne, a dokončí tak práci, kterou kartáček začal.

Negativní vlastnosti zubního plaku, proč jej musíme pravidelně odstraňovat?


Zubní povlak obsahuje zbytky potravy, složky slin, buněčné zbytky, bakterie a produkty jejich metabolismu. Zubní povlak obsahuje velké množství bakterií, které přeměňují cukry na kyseliny a produkují toxické látky. Působení bakterií v zubním povlaku je hlavní příčinou vzniku zubního kazu, zánětu dásní i onemocnění hlubších partií parodontu (závěsného aparátu zubů v čelisti) a je rizikem pro celkové zdraví. Kromě těchto zásadních negativních vlivů působí zubní povlak zápach z úst a vzhled nečistých zubů.

Rádi vám dáme tip na novinku od značky LISTERINE - FRESH GINGER & LIME MILD TASTE, kterou nyní můžete vyzkoušet. My jí nyní v redakci testujeme a rádi se vám svěříme s našimi recenzemi v dalším článku.
60253e2942ef8obrazek.pngOdstraňuje bakterie, které působí na zubní povlak a zápach z úst. Má jemnou chuť, bez alkoholu. Je skvělá pro čistější a svěžejší ústa než pouze při samotném čištění zubním kartáčkem.

Hlavní benefity této novinky:

  • Díky esenciálním olejům bojuje proti bakteriím, které vytvářejí zubní povlak a způsobují zánět dásní
  • Posiluje zubní sklovinu díky obsahu fluoridu (220 ppm)
  • Osvěžuje dech
  • Obsahuje přírodní výtažky ze zázvoru a limetky
  • Má jemnější chuť, bez alkoholu
  • Je vhodná pro dospělé a děti od 6 let

LISTERINE® má antibakteriální účinek - klinicky prokázaný. Zároveň ústní flóra zůstává v rovnováze.

Jaká je novinka LISTERINE® FRESH GINGER & LIME MILD TASTE? Nenechte si ujít naše výsledky testování!

Více na LISTERINE.CZ

lis.jpg

Reklama