Možná už vás nudí vaše staré brýle, chcete vyzkoušet něco nového, být in, ale nevíte tak úplně, jak na to. Pokud vás lákají módní designové brýle, pak se nechte inspirovat tipy na nejnovější trendy tohoto roku.

sunglasses

Časům, kdy byly dioptrické a sluneční brýle výhradně jednobarevné a nudné, definitivně odzvonilo. Už minulá sezona přišla s novými tvary, ale hlavně s novými barvami. Především s těmi výraznými se podle módních expertů budeme setkávat stále častěji. Týká se to například sytě růžové či fialové, ale také oranžové, kanárkově žluté, červené či azurově modré. Novinkou budou i jejich barevné kombinace, které leckdy působí bláznivě až výstředně, ale o tom móda přece je!
In jsou například dioptrické brýle květinových vzorů, které v kombinaci se svěžími barvami tvoří nepřehlédnutelný design obrouček. Tyto typy obrouček se doporučují spíše odvážnějším a sebevědomým ženám, které rády experimentují a umí svůj nový módní doplněk vhodně zkombinovat s oblečením.
Pokud chcete vyzkoušet netradiční barevné kombinace a vzory, určitě doporučujeme značky jako Missoni, Dolce Gabbana nebo třeba Persol, které působí mladistvě i hravě zároveň.
Návrháři nicméně nezapomínají ani na konzervativnější dámy, jež na větší změnu stylu potřebují o něco více času. Do svých kolekcí tak zahrnuli i dioptrické brýle z nestárnoucí klasiky plastových a kovových obrub, které se nesou v decentních barvách černé, hnědé či šedé. Ani tyto modely však nejsou nijak nudné. Jsou totiž velice často ozvláštněny výraznějším barevným prvkem na bočnici, do kterého je nezřídka jemně zakomponováno logo slavných značek. Dodávají tak brýlím šmrnc a majiteli potěšení z krásného módního doplňku.

Brýle i pro bystrozraké

sunglasses

Hitem v brýlích, který rozhodně nemůžeme pominout a který už koncem loňské sezony hojně propagovala řada hollywoodských celebrit, jsou dioptrické brýle i pro ty, kteří žádnou oční vadu nemají. Stále více se tak potvrzuje, že dioptrické brýle jsou vnímány jako doplněk, a ne pouze jako nutnost. Tento trend se začíná i mezi běžnými uživateli a dá se předpokládat, že budeme na ulici potkávat stále novější a nápaditější modely.

Frčí retro, ale nesluší každému

sunglasses

Sezona 2011 s sebou přinesla i nové tvary obrouček, které jsou návratem do šedesátých let. Zcela nově se totiž v návrhářských kolekcích začíná objevovat tzv. tvar motýlích křídel kopírujících obočí, který si mladší generace pamatuje možná už jen z filmů. Oproti jejich původní variantě lze očekávat, že nás navíc překvapí právě výraznějšími kombinacemi barev a květinovými vzory. Tento styl je určen pro odvážné, kteří se nebojí dát najevo, že sledují módní trendy.

sunglasses
Ne každému ale výrazné obroučky sluší a pravidlem i nadále zůstává, že hlavním kritériem při výběru by měly být maximálně odlehčené materiály poskytující svému nositeli pohodlí.
Co i nadále přetrvává v designérských kolekcích dioptrických brýlí světových návrhářů z minulé sezony, jsou želvovinové a žíhané vzory plastových dioptrických obrouček. Není divu, že od nich návrháři nechtějí jen tak upustit. Brýle působí elegantně a šik a pomalu se stávají klasikou.

sunglasses
Máte zálusk na brýle některé z luxusních značek jako například Christian Dior, Ray Ban nebo Dolce Gabbana a Gucci? Můžete zkusit například prodejnu Eurooptik (www.eurooptik.cz), která nabízí nepřeberné množství dioptrických i slunečních brýlí. Objednávat můžete i po internetu z pohodlí domova. Pro pražské zákazníky, kteří si svou novou volbou nejsou jisti, prodejna nabízí možnost si všechny modely vyzkoušet ve svém showroomu na Praze 9, kde jsou klientům k dispozici také profesionálně vyškolení poradci.

Reklama