Budeme rádi za vaše tipy na cukroví, které nesmí chybět na vánočním stole. 

Jednoduché linecké cukroví patří mezi stálice snad ve všech rodinách. Základní těsto můžete podle libosti obměnit. Přidat trochu mletých ořechů, kakao. Vždycky však nezapomeňte dát trochu méně mouky tak, aby výsledné těsto nelepilo, ale aby naopak nebylo příliš suché. 

Tradiční linecké se nejčastěji slepuje marmeládou. Nejoblíbenější je lehce nakyslá rybízová. Marmeláda se nekazí, takže hotové linecké můžete klidně slepit. Někdy však linecké můžete slepovat krémem. S tím počkejte až na poslední dny před Štědrým dnem. 

Linecké cukroví slepené marmeládou lehce pocukrujte moučkovým cukrem. Můžete ho zdobit také čokoládou.

Klasické linecké cukroví

linecke.jpg (72 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Zajímavou variantou je linecké s pistáciovými oříšky

linecke1.jpg (139 KB)

Foto: Alena Kolaříkováf

Kdo by je nemiloval? Vanilkové rohlíčky. Ať už je děláte z mandlí, lískových nebo vlašských ořechů, patří mezi nejoblíbenější cukroví. Někdo si dá tu práci a vytvaruje opravdu miniaturní kousky. Důležité je dávat pozor při obalování v cukru, aby se vám co nejméně křehkých rohlíčků polámalo. Náš tip? Počkejte chvilku po vytažení z trouby a rohlíčky nedávejte do cukru horké, ale vlažné. Cukr se na ně nalepí i tak, ale budete mít méně polámaných kousků.

vanilkove.jpg (175 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Připravte si oblíbené ořechové pracny. Podle chuti opět můžete přidat trochu kakaa a ořechy můžete použít jakékoliv. Zkuste třeba recept od našich babiček.

Ořechové pracny

pracny.jpg (60 KB)

Foto: Jana Nováková

Jaké cukroví už máte upečeno? A na se ještě chystáte?

Reklama