Quinoa neboli Merlík čilský, pochází z Jižní Ameriky, neobsahuje lepek, proto je vhodná pro osoby trpící celiakií. Pro její výživový obsah je také vhodná pro vegetariány, vegany a vyznavače zdravého životního 5a6f2e5f5e362obrazek.pngstylu. „Quinou, díky jejímu obsahu makroživin a minerálních látek, doporučuji zařazovat do jídelníčku všem pravidelně trénujícím sportovcům či pracujícím v prostředí s velkým množstvím stresových faktorů (fyzických i psychických)," vysvětlil Mgr. Milan Merva, specialista na zdravý životní styl značky Menu Gold a osobní trenér.

Rozdíl mezi červenou a bílou quinoou je nejen v barvě, ale také v jejich chuti. Červená Quinoa se oproti bílé vyznačuje jemnou oříškovou chutí. Ideální je zařadit oba druhy.

Quinoa pomáhá lidem trpícím migrénou, ke snižování krevního tlaku, jako proti rakovině tlustého střeva a je vhodná při redukční a diabetické dietě.
 
TIP: Před vařením je dobré semena pořádně proprat. Quinou je možné použít v podobě mouky jako zahušťovadlo.
 
5a6f2e7cb48fcobrazek.pngNáš tip: QUINOA MENU GOLD
 
Vyzkoušejte novinku červenou nebo bílou Quionu od MENU GOLD, Quinoa je doslova zázračná plodina, která dodá našemu tělu mnoho důležitých vitamínů. Je vhodná jako příloha, do salátů nebo na sladko, například s ovocem.
 
Balení: 250 g
www.menugold.cz
www.lafood.cz


 
 
 
 

Reklama