Pro mnoho žen jsou slavné americké hvězdy idoly. Ženy se podle amerických hereček oblékají, přizpůsobují jim své vlasy a svou image celkově. Dnes podle nich zkusme držet dietu. Prozradíme vám, co stojí za krásným štíhlým tělem Cameron Diaz.

Cameron, kterou můžete znát z filmu Maska, Charlieho andílci nebo Prázdniny, je úplně spokojená se svou váhou 60 kilogramů při výšce 175 centimetrů. Na veřejnosti se přitom mluví o tom, že si svůj jídelníček vůbec nehlídá. V restauraci si klidně dopřeje steak, kaviár a hranolky. Cheeseburger s hranolky si prý navíc dává každý den!    

O dietě podle genetického tipu Cameron poprvé slyšela při natáčení Charlieho andílků. Musela absolvovat velmi tvrdý výcvik, který zahrnoval zákaz kouření a pití alkoholu, naopak musela šest až osm hodin denně cvičit. I když byla Cameron z tréninků nejdříve zcela vyčerpaná, po nějaké době začala pociťovat, jak jí její štíhlé tělo v dobré fyzické kondici zvyšuje sebevědomí, a šla do sebe. Rozloučila se s tučnými lahůdkami a rozhodla se pro dietu podle genetického typu:

Komunikativní typ zahrnuje všechny, kteří jsou živí, extrovertní a tvořiví, mají štíhlé tělo a oválný tvar hlavy. Tuk se tomuto typu nejčastěji ukládá na bocích a stehnech. Tento typ by měl svůj jídelníček zaměřit na zeleninu, obiloviny a nízkotučné proteiny. Pokud jste se v tomto typu poznala, vyhýbejte se cukrům, kofeinu a výrobkům z bílé mouky. Prospěje vám cvičení v posilovně a step aerobic.       

Samaritánský typ zahrnuje lidi přátelské, starostlivé, extrovertní povahy, s útlým pasem, širokými boky a zadečkem. Ideální potravinou pro tento typ je ovoce, zelenina a mléčné výrobky. Nevhodné jsou mastné, tučné a příliš ostré pokrmy. Tento typ by měl běhat, jezdit na kolečkových bruslích a dělat zpevňující cviky na břicho.      

Jste-li asertivní, energická a pořádkumilovná povaha, tak jste bojovný typ, který se vyznačuje štíhlou postavou s větším hrudníkem, dlouhýma nohama a kratším krkem. Vhodnou potravinou pro vás je rybí maso, zelenina a mléčné výrobky. Nevhodná jsou masitá a slaná jídla a alkohol. Prospěje vám plavání, lehké posilování a běh.    

Romantický typ zahrnuje tiché, rezervované, introvertní a idealistické povahy. Vaše postava vypadá mladistvě, nejvíce tuku se ukládá na břichu. Ideální stravou je zelenina, jídlo se doporučuje jíst jen do 14 hodin, pak už jen velmi lehké pokrmy. Omezit se musí sladká jídla, tučné mléčné výrobky a ostré pokrmy. Vhodným pohybem je běh a jízda na kole.

1. Jaké potraviny jsou vhodné pro každý typ osobnosti?
2. Jaký pohyb je vhodný pro romantické typy?
3. Pro koho jsou nevhodná masitá a slaná jídla?

Výsledky kvízu a osvědčené rady na hubnutí naleznete na http://www.doformy.cz/kviz206

Reklama