5bf409a86911bobrazek.jpg

  • Kurkuma

Nedávno publikovaná vědecká studie prokázala, že kurkuma má vyšší antidepresivní účinky než samotný lék. Pokud nenajdete kurkumu ve své poličce s kořením, nezoufejte. Pro začátek si orestujte kari. Jestli bude obsahovat chilli a černý pepř, tím lépe. Tyto ingredience totiž zesilují vstřebávání účinných látek z kurkumy.

  • Kešu a jiné ořechy

Věděla jste, že dvě hrsti kešu ořechů obsahují stejnou dávku antidepresivně působících látek jako jedno z nejčastěji předepisovaných antidepresivních léků? Ořechy prokazatelně zlepšují psychiku a podporují funkci mozku. Nehřešte však nekontrolovatelně vysokými dávkami. Jednak byste se mohla probudit na žlučníkovém oddělení v nejbližší nemocnici a také byste si nadměrně vysokými dávkami přijímané energie mohla navodit novoroční depresi z přebytečných kil. „Denně můžete sníst hrst nebo 30 g ořechů (asi 200 kcal). Obsahují zdravé tuky, které pomohou přenastavit hormonální systém, udržet pod kontrolou hormony hladu, zvýšit sytost a spokojenost a o to s větší chutí se budete držet vašeho pestrého stravovacího režimu,“ radí odbornici na zdravé hubnutí z NATURHOUSE.

  • Losos

Tajným trumfem jsou pravidelné menší dávky divokého lososa. Na rozdíl od rybek chovaných na rybích farmách v nich najdete poctivé porce omega-3 nenasycených mastných kyselin, které váš mozek udrží v pozitivním chodu.