Bezlepkové pečivo a další produkty, označené jako „bezlepkové“ nejsou určeny jen pro ty, kteří musí dodržovat bezlepkovou dietu. Může je ochutnat kdokoliv a díky jejich šetrnějšímu působení v trávicím systému odlehčit svému zažívání.  

Bezlepkově se stravuje překvapivě mnoho lidí. Bezlepek je nejčastěji spojován s celiakií a s potravinovými alergiemi, ale obliba bezlepkových výrobků roste také kvůli novým trendům ve výživě, jako je například snaha odlehčit svému zažívání.

penam

Přestože nesnášenlivost lepku může vést k významným zdravotním komplikacím, je na druhou stranu vítanou příležitostí k celkové očistě organismu. Dodržení některých jednoduchých zásad (jako je omezení rafinovaného a mléčného cukru a omezení zvýšeného příjmu kyselých potravin) je vítanou příležitostí k celkovému úklidu organismu nejen pro celiaky.

Příležitost pro očistu organismu pro všechny

Bezlepková dieta pro vás může být novým impulsem nejen pro vyzkoušení přirozeně bezlepkových potravin, ale i k získání nových chuťových zkušeností vedoucích ke změně stravovacích návyků. Ty bývají hlavní příčinou menšího zájmu “zdravých“ lidí o bezlepkové potraviny v domnění, že se jedná o speciální potraviny určené pouze pro celiaky- -pacienty. Přitom opak je pravdou. Přirozeně bezlepkové potraviny jako rýže a kukuřice živí většinu naší planety. Jsou pro nás přirozenější a vhodnější. Proto by měly v naší dietě zaujímat větší prostor.

A jaká jsou doporučení „očistné“ bezlepkové diety:

  • Vyzkoušejte nové bezlepkové potraviny. Pro snadnější volbu začněte již u hotového pečiva například od značky Penam Bezlepek.
  • Pokud nejste celiak, zkuste na začátek jednou týdně zařadit celodenní bezlepkovou dietu.
  • Domluvte se s rodinou a vyzkoušejte celou řadu nových bezlepkových potravin a receptů. Inspiraci naleznete na internetu, v nemocničních centrech pro celiaky, v prodejnách zdravé výživy nebo v běžném tisku.
  • Omezte používání cukru alespoň v den, kdy držíte bezlepkovou dietu.
  •  Omezte kyselé potraviny (sladké kolové nápoje s kyselinou fosforečnou atd.). Překyselení organismu vede ke zdravotním komplikacím.

Co je bezlepková dieta?

Skládá se z konzumace potravin, které neobsahují lepek (gluten). Ten je hlavní bílkovinnou součástí běžných obilovin pšenice, žita, ječmene a ovsa. Bezlepková dieta je jedinou účinnou prevencí u celiaků, ale prospět může i lidem, kteří touto nesnášenlivostí netrpí. Bezlepková dieta je postavena na potravinách, které přirozeně lepek nemají. Ale moderní technologické postupy dnes umožňují použití i těch materiálů, které lepek obsahují. Ten je z nich následně odstraněn nebo jeho obsah významně snížen. Přesto ideální postup při bezlepkové dietě je postaven na výběru a používání přirozeně bezlepkových potravin, mezi které patří kukuřice, rýže, amarant, proso, sója, luštěniny, maso a mnoho dalších. Pro snadnější orientaci jsou dnes bezlepkové potraviny většinou označovány symbolem přeškrtnutého klásku obilí.

Myslíte, že je problém sehnat bezlepkové potraviny? Dnes rozhodně ne!

Dříve bylo možné bezlepkové potraviny sehnat jen ve speciálních obchodech, nyní si je ale můžete koupit i v běžné obchodní síti. Stejně tak i pečivo: například bezlepkové pečivo značky Penam najdete v nabídce supermarketů již zcela běžně a to i ve sladkých variantách. Více na www.penam.cz

Reklama