Stejně jako malé děti potřebují pro svůj zdravý růst a vývoj stravu co nejvíce přizpůsobenou jejich potřebám, bohatou na minerály, vitamíny a bílkoviny, tak mají své potřeby i jiná mláďata. :-) Pokud jste si domů přinesli vytoužený chlupatý uzlíček, koťátko nebo štěňátko, určitě mu chcete poskytnout to nejlepší, aby se mu dobře dařilo, aby bylo zdravé a dobře prospívalo.

Koťátko přinese do vašeho domova a života spoustu radosti, hebkosti a roztomilosti, ale také s ním přicházejí povinnosti. Na rozdíl od pejska nemusíte s kočičkou chodit ven, ale zase ji budete učit používat kočičí záchod, budete se starat o to, aby měla dostatek vyvážené potravy a aby netrpěla žízní. Kromě toho brzy zjistíte, že s kočkou se můžete výborně přátelit, ale stejně to bude vždycky ona, kdo rozhodne, zda je ta správná chvíle na hru nebo na mazlení. :-)
Na hraní, prozkoumávání okolí i na zdravý růst spotřebují koťata spoustu energie, kterou jim nejlépe opět dodá výživa pro koťata, speciálně vyvinutá pro jejich potřeby. Například granule pro koťata Friskies Junior zaručují vašemu čtyřnohému kamarádovi dostatečný přísun všech potřebných látek, včetně bílkovin nezbytných pro růst svaloviny. Menší velikost granulí je navíc optimální pro tlamičky koťátek a usnadňuje jim žvýkání.

Pes je nejlepší přítel člověka, ale každý pes nejdřív musí být štěnětem. Tím rozpustilým a neodolatelně krásným zvířátkem s nemotornýma nožkama a sametovým kožíškem. A tenhle tvoreček také vyžaduje své. Nejen při péči a výchově, ale také hodně záleží na obsahu jeho misky. Speciálně pro štěňátka je na trhu například granulovaná strava Friskies Vitality+ Junior, která obsahuje lehce využitelné bílkoviny pro vývoj silného osvalení, dále vápník a minerální látky pro silné zuby a kosti, pro lepší trávení je zakomponován ještě přídavek čekanky. Stejně jako u granulí pro koťata, také granule pro štěňata se vyrábějí v menší velikosti, aby s nimi malá psí tlamička neměla potíže.

Kompletní nabídku psí a kočičí výživy Friskies najdete ZDE (prolink na minisite). Rada veterinářky, se kterou redakce spolupracuje: Každé mládě potřebuje ke svému vývoji správnou výživu. Je třeba dát pozor, aby štěně či kotě dostalo přiměřenou stravu. V poslední době ubývá případů podvyživených zvířat, naopak majitelé mají sklon k překrmování. Je tedy dobré dbát pokynů výrobce granulované stravy, která je pro mláďata ideální, aby dostávaly přiměřené dávky odpovídající věku a váze mláděte. Každý majitel by si měl uvědomit, že přemíra minerálů a ostatních prvků může mláděti také škodit a základ překrmování již od mladého věku může vést k obezitě zvířete v dospělosti a s tím souvisejících problémů.