Složení jídelníčku svého batolátka řeší většina maminek. S prvními narozeninami prochází děťátko obdobím rychlého růstu a vývoje. Základem pro podporu všech změn, které se v malém tělíčku dějí, je zdravá a vyvážená strava bohatá na vitamíny a minerály. Mezi důležité složky patří také železo. Jak ale zjistit, že je ho v batolecí stravě dostatek?  

Malé děti potřebují železo pro normální růst a vývoj mozku. Dítě v batolecím věku přímo „roste před očima“ a vy máte radost, co všechno nového se každý den naučí dělat a poznávat.

batole

Právě proto mají batolata vysoké nároky na příjem vitamínů a minerálů. Možná jste nevěděli, že děti mají ve srovnání s dospělými 4x vyšší nároky na příjem železa. Pokud klesne hladina železa v jejich těle, mohou být unavené a bez energie. To pak malým zvědavcům při objevování světa překáží. Někdy, i když vzácně, může vést nedostatek železa až k anémii (neboli chudokrevnosti). Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak se ujistit, že děťátko dostává dostatečné množství železa a deficit mu nehrozí.

Batolecí mléko je významným zdrojem železa

Děti mezi 1. a 3. rokem života by měly denně přijmout minimálně 6-8 mg železa, které je nezbytné pro jejich normální růst a vývoj mozku. Jistotou dostatečného příjmu železa je pak kvalitní batolecí mléko. Spousta maminek už si dnes hlídá, kolik vitamínů a minerálu tato klíčová složka batolecího jídelníčku dodává.  Stále je však mnoho batolat, která mléko po 1. roce věku nepijí. U českých batolat je to pak 40 %, kterým chybí dostatek železa*.

Náš tip pro maminky:

Batolecí mléka Hami jsou přizpůsobená potřebám českých batolat a obsahují vše pro správný růst a vývoj. Můžete si tak být jistá, že s doporučenou denní dávkou mléka Hami, 330 ml denně, přijímá batole dostatek železa a vitamínu D.

Hami

Většina dětí v tomto věku má ale už jasno o tom, co jim chutná a co nechutná. A batolecí mléko není výjimka. Krmení musí být pohoda pro miminko i maminku. Mléka Hami jsou u batolat oblíbená pro svou jemnou chuť lahodného mléka. To, že s mléky Hami dostává vaše batole přesně to, co potřebuje, dokazuje také doporučení České pediatrické společnosti.  Mléka Hami mají toto doporučení už od roku 2014.

Zapojte se nyní do výzvy mléka Hami za zdraví českých batolat - čím více maminek se zapojí, tím více batolecích mlék Hami můžou maminky vyhrát!

Více zde: www.klub-maminek.cz/vyzva-mleka-hami

Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy kojence. Způsob použití a další informace na obalech a na webu. Potravina pro zvláštní výživu.

*podle výsledků studie 1000 dní

Reklama