Koupelna je místem, které nám pomáhá udržovat osobní hygienu. Proto zde máme vysoké požadavky na čistotu. Extrémní vlhkost, která je dána funkcí místnosti, ovšem prospívá škodlivým plísním. Po delší době užívání se objevují lehce začernalé spáry mezi obklady a dlažbami nebo plíseň za vanou či sprchovým koutem. S tím vším ve svých koupelnách bojujeme. Jak ale na to?

Každodenním používáním koupelny se dostává do vzduchu vysoké množství vody, které vytváří ideální podmínky pro tvorbu plísní. Existuje mnoho druhů, některé považujeme i za ušlechtilé, ale to není případ plísní v našich koupelnách. Zamezit jejich růstu není snadné, protože díky zvýšené vlhkosti vytváříme pro plísně ideální prostředí. Zde je několik tipů, jak na to.

Jak na začernalé spáry

ceresit

Náhrada starších cementových spár za nové je nejlepší prevencí. Důležité je ale vědět, že na původní spáru lze novou nanést pouze v případě, když budeme moci přidat minimálně 2 mm nového materiálu. V opačném případě nezbývá než pozvat odborníka, nechat si starou spárovací hmotu mezi obklady odstranit a vyspárovat znovu. Výhodou takového postupu je, že můžete pro spárování použít současné špičkové materiály, které nabízí desítky sladěných odstínů spárovací hmoty a sanitárního silikonu, garantují dlouhodobou barevnost stálost a hlavně chrání spáry před vlhkostí a plísněmi. Dobrým příkladem je systém Ceresit MicroProtect, který chrání spáry před pronikáním vlhkosti a ve spojení se sanitárním silikonem poskytuje dlouhodobou ochranu proti tvorbě plísní - efekt aquastatic totiž způsobuje, že se kapky vody udržují ve formě perliček na povrchu spáry a nevsakují se do její struktury.

ceresit
Navíc spárovací hmoty a silikony Ceresit MicroProtect lze skvěle barevně odladit. Zjednodušeně lze říct, že kterýkoliv z odstínů spárovací hmoty Ceresit CE 40 Aquastatic si vyberete, najdete k němu odpovídající barvu silikonového tmelu. Letos jich je už 29. Špičková ochrana proti plísním v koupelnách, kterou spojení spárovacích hmot Ceresit CE 40 Aquastatic a silikonového tmelu Ceresit CS 25 vyniká, tak bude z pohledu možností barevného sladění dostupná bez jakýchkoliv kompromisů. A unikátní receptura ProColor bude garantovat dlouhodobou barevnou stálost spár dokonce i ve vlhkém prostředí. Novinkou roku 2010 je i nový vzorník spárovacích hmot a silikonů. Předností nových vzorníků je, že zákazník si může fyzický vzorek spárovací hmoty v aluminiovém profilu „imitujícím" spáru přiložit přímo k obkladu či dlažbě a okamžitě zjistit, jak se mu tato barevná kombinace líbí.

Prevence sníží vlhkost

ceresit

Koupelna je jednou z místností, které se vyznačují vysokým nárazovým množstvím vody, které v momentě, kdy se koupeme nebo sprchujeme uniká v podobě kapének a páry do okolního prostředí. Proto potřebujeme zajistit co možná nejrychlejší snížení vzdušné vlhkosti a její vyrovnání na optimální hladinu. Tento problém spolehlivě řeší pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI Duo. Přístroj obsahuje dvě absorpční tablety, které pohlcují nadměrnou vzdušnou vlhkost a přeměňují ji na solný roztok.

Co s plísní pod vanou?

ceresitPlíseň často zůstává v hůře přístupných místech, kde se drží vyšší vlhkost. Pokud už plíseň vznikla a vy se jí potřebujete zbavit, sáhněte po přípravku Ceresit STOP PLÍSNI. Spolehlivě plíseň odstraní a pomůže váš místo udržet čisté a zdravotně nezávadné. Praktické balení s rozprašovačem usnadňuje aplikaci právě i na hůře přístupných místech.

Více informací naleznete na www.stop-vlhkosti.cz.

Celý systém Ceresit vám usnadní boj s plísněmi. Nevzdávejte se, nyní máte k dispozici silného partnera, který vám pomůže zajistit hygienickou a zdravou koupelnu.

Reklama