S kým do postele uleháte a co tam děláte, si necháme na jindy a do jiné rubriky. Ale pokud vás tento titulek nalákal, vězte, že není samoúčelný. Řeč bude o nových jarních trendech v designu povlečení

povleceni

povlečeníJestli vám záleží na tom, aby vaše ložnice dostala nový šmrnc, převlečte ji do svěžích barev. Jaro si žádá změnu, čerstvý vzduch, výrazné barvy a odvážnější vzory.

Sedmdesátá léta letos ovládla módu. A nejen tu oděvní. I designéři bytového textilu se inspirovali tímto retro stylem a pohráli si s prvky etno, módou hippies a rostlinnými motivy. Typické jsou květinové potisky, záplava zářivých barev a výšivek.

Pokud je to na váš vkus příliš křiklavé, můžete se inspirovat něžnou romantikou, ve které dominuje bílá barva v kombinaci s květinovými a geometrickými vzory

Dalším zdrojem nápadů se stala exotická krajina – africké Safari nebo tropické pralesy Jižní Ameriky.

Jaké jsou klíčové barvy?

povlečení

povlečeníBílá je čistá a naše ložnice jen tak neopustí. Letošní jaro bude sice sněhově bílé, ale určitě ne studené. Aby bílé barvy nebylo příliš, připravili designéři veselý kontrast v podobě výrazných, zářivých a téměř bláznivých barevných kombinací.

Oranžová: Sytě oranžová až načervenalá barva pomeranče se stala jedním z nejdůležitějších jarních trendů. Tuto barvu najdeme v kombinaci například s bílou nebo černou.

Modrá: V této sezoně budeme obklopeni modrou. Z jejích odstínů se můžete těšit především na námořnickou modř nebo neonovou či blankytně modrou.

Růžová: Světlá pastelová nebo naopak úmyslně pikantní. Růžová je další významnou barvou blížící se sezony.

Žlutá: Své místo si vybojovala i světle žlutá, která ve své utlumené formě podtrhuje hippie styl.

Odvážné a nepřehlédnutelné potisky

povlečeníBohatý výběr všemožných potisků zaručí, že nadcházející sezóna nebude nudná:

I  letos pofrčí zvířecí potisky, leopardí či hadí vzory

Na výsluní se drží květiny, a to všech velikostí a barev; květinové vzory budou naprosto všude a jednoznačně nepřehlédnutelné

S květinami úzce souvisí výrazné potisky exotických palem z tropických rovníkových oblastí;

Hitem letošní sezony budou vzory motýlů

Foto a zdroj: carreblanc

Související články

Reklama