V několika časopisech o bydlení jsme se dočetli o nejnovějším trendu, totiž umístění květin a jiných dekorací do skleněné výplně interiérových dveří. Informace nás zaujala, a tak jsme zapátrali, kolik taková služba stojí a kdo ji provádí.

Máte v bytě dveře se skleněnou výplní? Potom máte nečekaně velký prostor k designové seberealizaci. Například v květnovém čísle časopisu Grand BYDLENÍ jsme se dočetli, že „prosklení dveří můžete pojmout velmi originálně i v případě. I v menší skleněné výplni jsou zajímavým tipem skutečné rostliny, které jsou zalité v průhledné pryskyřici. Doma ve dveřích pak můžete mít třeba nikdy nevadnoucí bambus, čajovou trávu nebo květy levandule.

dveře

Ale dá se do skla dveří umístit skutečně cokoli? Květiny, fotografie, obrázky s nepřeberným množstvím motivů, či různé předměty, textilie i papírová tapeta? Pídili jsme se po informacích a nakonec po celodenním shánění po různých sklenářstvích jsme objevili jen jednu firmu, která podobné věci u nás dělá. Je to firma VV SKLO s.r.o. ve které jsme se obrátili na paní Petrou Sedláčkovou s několika dotazy....

Co všechno jde do skla umístit?
Nebudu říkat úplně všechno, ale jsou to různé materiály. Tisk, textilie a další... Nejmodernějším trendem jsou fotografie, různé křivky a další grafika. Zkrátka, motiv, který již máte ve vašem interiéru, lze dále zopakovat například do dveří nebo i jako obklad kuchyňské linky. Vyrábíme nejen celoskleněné dveře, skleněné stěny, pracovní plochy, barové desky, stolové desky, obklady za kuchyňskou linku, ale i skleněné zábradlí. Umístěním papírové tapety do skla můžeme imitovat různé materiály, jako je třeba kámen či mramor. Takové sklo se pak stává velmi zajímavým a nadčasovým prvkem každého interiéru. Vyrábíme i originální skla s motivem na přání.

A když nechci imitaci, ale chci mít ve skleněné výplni umístěné třeba skutečné květiny či bambus?
Co si budeme povídat, ideální je fotografie nebo již zmíněné materiály. Samozřejmě je možné přenést do skla i předměty, jsou li dostatečně tenké (například mince). Ale je to už ruční práce s atypickým zpracováním.

Zeptám se jinak: Co do skla zalít nejde?
Jak jsem řekla, nejlépe je obecně použít ploché materiály. Čím silnější materiál mezi skla umisťujete, tím složitější pak může být samotné usazování skla do dveří. Ale jinak jde do skla umístit cokoli, snad kromě lidí (směje se).

dveře

Pojďme to konkretizovat. Chci skleněnou tabulku z bezpečnostního skla. Bude to čtverec 50 na 50 cm a potřeboval bych do něj umístit fotografii svého pejska - kolik to bude stát?
Základní cena skleněné výplně se pohybuje od 3.500 korun za metr čtvereční, takže chcete-li tabulku skla o tomto rozměru, pak se cena bude pohybovat někde okolo 900 korun. Cenu ale vytváříme na konkrétní požadavek, záleží na tom, jaký potřebujete rozměr skla a zda se bude jednat pouze o skleněnou výplň, nebo třeba o samostatně stojící celoskleněné dveře. Ty vyrábíme z kaleného bezpečnostního skla, což je pak dražší.

Vy sídlíte na Vysočině, ale já jsem třeba z Hodonína, tak za vámi přece nepojedu kvůli skleněným dveřím. Je možné si bezpečnostní lepené sklo pořídit třeba právě v Hodoníně?
Pokud vím, jsme u nás jediní, kdo takto širokou škálu provedení lepených skel nabízí. Nemusíte k nám jezdit, ale v rámci našich služeb vás rád navštíví náš obchodník - projektant, který s vámi zkonzultuje a nabídne možnosti provedení skla ve vašem interiéru.

Promiňte, že vám skáču do řeči, ale to se týká (předpokládám) rozsáhlejších prací v interiéru. Když budu chtít umístit do malé skleněné destičky fotku psa, tak se za mnou asi projektant nepožene, je nějaká jiná možnost?
Jistě, pošlete nám elektronicky vaši poptávku, případně fotografii prostoru, kde má být sklo umístěno. My vám zpracujeme a připravíme návrh řešení, který je v ceně realizace a zašleme vám jej ke schválení a objednání originálního skla.

Ve spolupráci s firmou VV SKLO s.r.o.
Ořechovská 551,
594 51 Křižanov

Čtěte také...

Reklama