5cb45bd20cd34image.png

  • Psi nesmí jíst vepřové maso

Je sice pravda, že vepřové maso nemusí být vhodné pro všechny psy, ale neznamená to, že je nutné ho z jídelníčků čtyřnohých mazlíčků úplně vyřazovat.

Vepřové je tučné, a proto není příliš vhodné pro psy seniory nebo psy s nadváhou. V rozumné míře je ale ideální pro psy s velkou fyzickou zátěží, kteří potřebují dodat energii. Hodí se i v období zimy pro psy, kteří jsou v kotcích a potřebují energii a podkožní tuk, aby jim nebylo chladno. Pozor ale na vepřové kosti, ty se mohou lámat a později pejskovi způsobit škody ve střevech,“ říká odborník na výživu psů Martin Pučálka z Krmiva-pucalka.cz.

  • Ovoce je pro psy zdravé

Některé druhy ovoce psům nevadí, ale na jiné je třeba si dávat pozor. Avokádo, hrozny, třešně, meruňky a hrušky mohou mazlíčkům způsobit zažívací obtíže.  

5cb45b88b8562image.png

  • Jeden rok lidského života je roven sedmi psím

Tahle přesně to přepočítat skutečně nejde. Neznamená to tedy, že když je psovi 7 let, je mu jako 49letému člověku. Rychlost stárnutí se totiž u psa v určitých životních obdobích liší. První dva roky vyspívají velmi rychle, ale v pozdějších letech se jejich stárnutí zpomaluje. Rok a půl života může odpovídat věku 15letého puberťáka. Ve dvou letech už můžeme psa považovat za dospělého. Velký zřetel musíme brát také na to, o jakou jde rasu a jak je pejsek veliký. Například malé plemeno okolo 10 kil bude mít v pěti letech lidské stáří okolo 38 let. A velký pes nad 40 kilo se bude blížit věku 50letého člověka.

  • Psi vidí černobíle

Mnoho vědeckých pokusů toto tvrzení vyvrátilo. Psi vidí pouze jinak barevně než člověk, jejich vidění by se dalo přirovnat k barvoslepým lidem. Nevidí například rozdíl mezi zelenou a červenou barvou. Svět mají spíše v barvách šedé, žluté a modré.

    Foto: Shutterstock

    Reklama