Budoucí maminka Zuzka je poslední z našich maminek, která ještě neporodila. Už se jí to ale také blíží. V jejím nejnovějším blogovém příspěvku si můžete podruhé prohlédnout vývoj těhotenského břicha...

zuzkaRodila byste raději doma, nebo v nemocnici? Právě na tohle dilema narazila naše budoucí maminka Zuzka v knížce plné těhotenských historek. Sama má rozhodnutí zcela jasné...


Nevím, kolik příspěvků pro ženu-in mám ještě před sebou, tak jsem se rozhodla tentokrát zařadit druhou část vývoje těhotenského břicha. První část byla na ženě-in zveřejněna někdy snad koncem září a končila 24. týdnem těhotenství (viz: Těhotenská fotodokumentace: Takhle Zuzka přibývá - pozn. red.). V dnešní části tedy navazuji opět 24. týdnem a končím uplynulou nedělí, tedy začátkem 38. týdne těhotenství.

Dvojím kliknutím obrázek zvětšíte

Minulý týden jsem ukončila návštěvy ve „své“ těhotenské poradně. Opět doktor monitoroval malému srdíčko, ale protože se mu to nezdálo, tak po ultrazvukovém ověření přesné polohy jsem byla na monitorování připnuta ještě jednou. Konečný výsledek nakonec ale zněl, že je vše normální. Na ultrazvuku doktor určil polohu malého jako příčnou, a navíc se mu nezdála jedna ledvina. Sice tvrdil, že to může být zobrazovací chyba, ale pro jistotu nás ještě ten den poslal na ultrazvuk do nemocnice, kde jsem se měla zároveň hned objednat do tamní těhotenské poradny. Co vám budu povídat - na kontrole jsem díky všemu byla 2 hodiny, a to mě ještě čekala výprava do nemocnice. Když jsem dorazila do nemocnice, tak zase nebyl k dispozici žádný doktor, který by mi ultrazvuk provedl. Nakonec se přece jen jeden našel, Reachera zkontroloval, přeměřil a závěr byl takový, že se poloha jeví jako šikmá koncem pánevním. Tak jsem zvědavá, v jaké poloze nakonec mrňous zůstane. Jinak doktor na ultrazvuku neviděl nic neobvyklého a prý má „mrňous“ už přes 3100 g. Další kontrola v poradně nás tak čeká opět ve čtvrtek.

Co jinak nového? Dočetla jsem vánoční dárek - knihu Porodní příběhy. Jsou to vyprávění několika desítek žen o jejich porodech - zajímavé čtení, ale musím se přiznat, že mi přišlo trochu tendenční. Celkový dojem ze série příběhů, které kolektiv autorů vybral do knihy, vyznívá tak, že nejlepší je porod doma či v nějakých porodních domech a naopak nejhorší, co může být, je porod v nemocnici. Za sebe musím říct, že osobně lékařům z kladenské nemocnice plně důvěřuji a s tímto vyzněním knihy nesouhlasím. V tomto mě přesvědčila i ochota a péče, jaké se mi dostalo právě nyní, kdy jsem byla svým lékařem odeslána do nemocnice na okamžitý kontrolní ultrazvuk.

Zuzka

Zuzko, držím palce, aby se Reacher umoudřil a nemusela jsi rodit císařem!

Kam dál? Zuzčin těhotenský blog...

Reklama