Tyto nepříjemné zdravotní obtíže přichází každou zimu, proto bychom měli myslet na to, jak předejít sezónním infekcím a posílit obranyschopnost svého organismu. Základem budování odolnosti našeho těla je zdravý životní styl a dostatek vitaminů.

Základním preventivním opatřením proti nachlazení a nemocem obecně je zdravý životní styl. Pokud ho budeme dodržovat, výrazně snížíme riziko, že podzim proležíme.

Základní pravidla zdravého životního stylu:

  • Zdravá a vyvážená strava
  • Dostatek ovoce a zeleniny
  • Pitný režim
  • Mírné otužování
  • Sportovní aktivity přiměřené věku a zdravotnímu stavu
  • Dostatek spánku
  • Psychická pohoda a dobrá nálada, snížení stresu
  • Pokud budeme žít takto, výrazně snížíme riziko, že podzim proležíme

5c408cd9b954eobrazek.pngDůležité je dávat si pozor na pobyt v přeplněných místnostech, kde je vyšší šance, že se nakazíme, typickým příkladem je cestování v MHD. Samozřejmostí by mělo být důkladné mytí rukou, větrání a pokud možno nepřicházet do kontaktu s nemocnými lidmi. Je dobré vyhýbat se kontaktu s nemocnými lidmi. Pokud máte ve svém okolí, například v práci kolegu či kolegyni, kteří jsou nemocní, domluvte se s nimi, ať si jdou domů nemoc vyležet, protože jinak ohrožují ostatní, kteří se mohou také nakazit.

I v zimě nesmíme zapomínat na vitaminy. Základem je vitamin C, který najdeme v plodech šípku a rybízu, dále v citrusových plodech, paprice, kiwi, brokolici, ale hodně také v zelí nebo květáku. Vhodné je doplnění zinku, který účinek vitaminu C posiluje.

Do lékárny pro rychlou pomoc – náš tip na posílení imunity

Vhodným doplňkem stravy zejména v podzimním a zimním čase je MultiIMUN. Obsahuje nukleotidy izolované z kolostra, které jsou stavební jednotkou buněk a napomáhají biologickým pochodům v organismu. Požadavky na přísun nukleotidů exponenciálně vzrůstají v období zátěže (fyzická, psychická, infekce).
5c408ca045865obrazek.png

Druhou zásadní složkou v přípravcích multiIMUN jsou beta-glukany získané z hlívy ústřičné. Pro své prospěšné vlastnosti byla tato houba používána v tradiční čínské medicíně již před více než 2000 lety. Bezpečnost beta-glukanů byla klinicky prokázána. Složení multiIMUNU doplňuje vitamin C přispívající k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpaní. Také napomáhá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Pomoc i pro děti

Naším tipem je MultiIMUN SIRUP, který je vhodný pro děti již od 1 roku, těhotné i kojící ženy. Neobsahuje konzervační látky a potěší lahodnou chutí. Dětem od 3 let a dospělým jsou určeny cucavé tablety s ovocnou příchutí.  Při volném rozpuštění tablety v ústech dochází k uvolnění účinných látek, které tak působí v místě, kde hrozí kontakt s patogeny.
5c408cb135b5bobrazek.png

Více informací najdete na MULTIIMUN.CZ
 

Reklama