Péče o dítě je každodenní rutina. Tak to má být - děti milují rituály. Aby ale pravidelné rituály nesklouzly do nudného stereotypu, je nutné hledat nové aktivity a místa, která poskytují dobrou zábavu. Skvělou možností je tedy i návštěva bazénu.
 
Jaké jsou výhody plavání dětí?
 
5ab3b2d27995bobrazek.pngPlavání je i pro nejmenší děti úžasná aktivita, která současně vytváří mezi vámi a vaším miminkem ještě těsnější pouto. Zároveň své dítě naučíte i základním dovednostem. Podpoříte jeho schopnost otáčet se, pevně se držet, plavat k okraji bazénu nebo splývat na zádech. Posílíte fyzický vývoj miminka a zvýšíte tak jeho schopnost koordinace, rovnováhy, posílení svalů a uvědomění si vlastního těla. Cvičení držení těla pomáhá odstraňovat vady spojené s pohybovým aparátem a posilují se také břišní a zádové svaly. Plavání také příznivě ovlivňuje srdečně cévní systém, otužování zase posiluje imunitu dítěte, zasloužený spánek zase podporuje celkový vývoj dítěte.
 
Jak napomoci, abyste se s dítětem cítili v bazénu komfortně? Použijte speciální plavací plenkové kalhotky  Huggies Little Swimmers
 
Elastické plenkové kalhotky Huggies Little Swimmers ® jsou jednorázové plenky navržené speciálně pro dovádění dětí ve vodě. Oproti běžným plenkám po namočení vodu nenasáknou, mají elastické lemy s funkcí opakovaného zapínání a rozepínání a rozšířené okraje, které zabrání prosakování a malým nehodám. Vhodný střih současně poskytuje vašemu dítěti volnost a umožňuje svobodný pohyb.
 
Huggies Little Swimmers jsou ideálním společníkem pro vás i vaše ratolesti, dovádějící ve vodě i u vody. K dispozici jsou tři velikosti, a to vel.2/3 (3 - 8kg) 12 ks v balení, vel. 3/4 (7 - 15kg)12ks v balení, vel. 5/6 (12-18kg) 11ks  v balení.
 
Proč Huggies Little Swimmers?
 
5ab3b1eb87a99obrazek.png
1. Pružné boční strany se snadno přizpůsobí pasu dítěte
2. Snadné sundávání díky znovu-uzavíratelným bokům
3. Díky unikátní absorpční vložce plenky ve vodě nenasáknou vodu a nezvětší svůj objem.
4. I ve vodě fungují jako klasické plenky. Žádná drobná nehoda neznečistí vodu v bazénu
5. Gumičky  kolem nožiček zabraňují protékání.
6. V každém balení najdete 2 různé Disney postavičky (Dory a Nemo)

Jak napomoci tomu, aby dítě vodu milovalo? 

5ab3b32570bdcobrazek.pngMalé děti se cítí nejbezpečněji v přehledném prostředí. Začněte ve vaně, aby se Vám miminko naučilo ve vodě důvěřovat. Zařaďte plavání mezi čas jídla a dobou, kdy vaše dítě chodí spát. 
Ze začátku uskutečněte několik malých, krátkých výletů, aby se dítě postupně začalo cítit v prostředí krytého bazénu bezpečně.
Maminkám se také osvědčilo přinést do bazénu hračky, na které je děťátko zvyklé. Dejte mu pár hraček do vany, a později je vezměte do krytého bazénu. Známé předměty dávají dítěti pocit bezpečí.
 
Také doba plavání je u dětí různá, ale určitě vezměte ratolest z vody, jakmile mu je zima, je unavené nebo je jasné, že ho to nebaví. I když je miminko spokojené a aktivní, je třeba sledovat známky chladu. Při prvních návštěvách začněte s 15 minutami. Jedna lekce by měla trvat 5ab3b37483870obrazek.pngmaximálně 30 minut.
 
Jaká jsou pravidla v krytém bazénu ohledně plavek nebo plaveckých plenek?
 
Kryté bazény disponují zvláštním oddělením pro plavání miminek se stabilními a bezpečnými schody pro vstup do bazénu. Aquacentra také disponují šatnami s vhodnou teplotou a schválenými hygienickými standardy, včetně směrnic o používání jednorázových plenek ve vodě. Stále více krytých bazénů doporučuje speciální plavecké plenky. Jsou hygienické a efektivně zabraňují nehodám ve vodě. Mají elastické lemy a okraje proti prosakování. Tím zaručují ve vodě optimální ochranu, neabsorbují vodu a lze je po stranách v případě potřeby rozepnout a znovu zapnout.
 
Plavání miminek je postupný proces, který nelze urychlit. Postupujte tempem vašeho dítěte. Nezapomeňte na to nejdůležitější, tedy aby vás oba pobyt v bazénu těšil. Udělejte z plavání s miminkem bezpečný, pohodový zážitek a vytvořte zvyk, který potrvá po celý život.

Více informací a tipů najdete na facebookových stránkách Huggies Little Swimmers.

Nyní si na našem webu můžete zasoutěžit o zásobu plavacích plen na celý rok. Soutěžit můžete ZDE.

Reklama