5bc4ef07a07b1image.png

5bc4ef30240d6image.pngFoto: H&M home

V dětském pokojíčku vsaďte hlavně na různorodé doplňky. Nemusíte se bát, že byste to s nimi přehnala. Designéři se totiž shodují, že při zvelebování místnosti pro potomky je dovoleno vše. Záleží tedy na vašem vkusu. Můžete zvolit čistou městskou jednoduchost, ale ruku na srdce, to děti asi nezaujme, nebude je to bavit. Nebo naopak je zahrnout hravými polštářky, praktickými prvky jako jsou plochy a tabule, na které mohou kreslit a velké, pohodlné kouty na hraní.

5bc4f05ae55e7image.png
Foto: Nabytek-helcel.cz

Vyměňte tradiční růžovou či modrou barvu za tu, která je pro dětské pokoje netradiční, ale za to originální. Šedé tóny sice působí chladně, ale když jej správně zkombinujete, vytvoříte tak pokojíček, který bude nadčasový a bude růst s vaší ratolestí.

5bc4f1978a2a5image.png

5bc4f1b84819fimage.pngFoto: Maybebaby.cz

Baldachýny v poslední době zažívají obrovský boom v interiérech. Dodávají potřebné útulné kouzlo domova. Využívají se nejen u zařizování pokojíčků pro miminka, ale i odrostlejší děti. Postel, nad kterou je zavěšen růžový závěs, působí jako honosné lože pro princeznu, a to holčičky rády, nejen ty nejmenší. Pokud tedy chcete udělat své slečně radost, vsaďte právě na něj. Je také vhodným prvkem při tvoření soukromého hracího či čtecího koutku. U baldachýnu si můžete být jistá, že vaši ratolest jen tak neomrzí, jedná se tedy o kousek, který vydrží i dlouhá léta.

  • Jestli chcete ušetřit svou peněženku, můžete líbivá nebesa snadno vyrobit svépomocí. Je zde hned několik možností, jak na to. Jednou z nich jsou dvě tyče či dlouhé větve, které upevníte na strop, aby kopírovaly či lehce přesahovaly začátek a konec postele. Pak použijte předem vybranou látku či barevnou záclonu a elegantně zavěsíte. Nad postelí nechte látku více prověšenou. Myslete na to, aby závěs byl dostatečně dlouhý a dosáhl až na podlahu. K další variantě je potřeba kruhová konstrukce. Ta může být z kovového či plastového materiálu, kolem upevněte závěs, opět dobře promyslete délku, pak už jen stačí upevnit nad lůžko.
  • Nebesa dotáhnete k dokonalosti, pokud použijete světýlka. Děti, především ty, co se bojí tmy, to jistě ocení.

5bc4f2af8b63bimage.pngFoto: Pokojicky-tepe.cz

Nechcete investovat horentní sumy do nábytku v dětském pokoji, ale přesto chcete, aby vypadal útulně? Pak vsaďte na samolepky. Ty promění i fádní bílý nábytek za pár korun v nápaditý pokoj. Velkou výhodou je, že do zvelebování můžete zapojit i dítko, které bude jistě nadšené. Společně vyberte vzor a následně jej nalepte. Pak už jen stačí barevně sladit doplňky a máte hotovo.

Čtěte také:

Reklama