ikea
Foto: Ikea

Ložnice je místo, kde by všechny starosti měly jít stranou. Tato část domova by pro nás měla být oázou klidu, harmonie a lásky. Ideálním prvkem pro zútulnění jsou baldachýny a různé závěsy. Kromě příjemné atmosféry navozují i pocit bezpečí a dopřejí nám tak „úkryt“ před celým hektickým světem.

baldachýn
Foto: Shutterstock.com

  • Baldachýny neboli nebesa si našly své uplatnění již v dobách minulých. Svou oblíbenost si postupně získávají i teď. Jsou líbivou dekorací, která dokáže zútulnit jakýkoliv kout domova a dodá mu osobitost. Nejčastěji jsou však využívaný v ložnicích či v dětských pokojích.

ložnice
Foto: Shutterstock.com

Nenechte si ujít:

ikea


baldachýn baldachýn
Foto: Ikea

  • Nejsou to jen nebesa, která můžeme využít coby nápaditý designový prvek. Příjemnou atmosféru si snadno navodíte i za pomoci obyčejných závěsů či záclon. Zavěsit je můžeme na klasický háček, který koupíme ve všech potřebách pro kutily či na dřevěné nebo kovové tyče.

baldachýn

baldachýn
Zdroj foto: Shutterstock.com

  • Jsou také oblíbenou výbavou dětských pokojů. Odrostlejší děti si s tímto dekoračním prvkem často s velkou oblibou hrají.

baldachýn
Foto: Shutterstock.com

Je důležité si uvědomit, že i baldachýny a závěsy, ač jsou krásné, mají jedno mínus. Jsou to lapače prachu. Proto musíme myslet na to, že je třeba je pravidelně prát. Stejně jako klasickou záclonu...

Čtěte také:

Reklama