In your element METAL, NYX cosmetics, 799 Kč

  • Tato paletka v sobě skrývá krásné třpytivé odstíny, které využijete jak na jednoduché denní líčení, tak vám dobře poslouží i na zábavnější a barevnější make-up. Se stíny se velmi dobře pracuje a mají opravdu neskutečný lesk. Doporučuji vyzkoušet i s navlhčeným štětečkem, tím barvu ještě zintenzivníte.

Heavy Metals, Urban Decay, 1 600 Kč

  • Tato paletka je horkou novinkou a má opravdu velice inovativní obal se zrcátkem uprostřed. Na jedné straně najdete neutrální barvy, přičemž druhá strana pobízí ke kreativitě. Stíny jsou krásně krémové a při líčení neopadávají, což je velká výhoda.

Moondust paletka, Urban Decay, 1 490 Kč

  • Tato menší paletka si také zaslouží svou pozornost, protože její stíny jsou velice unikátní. Jde o vysoce třpytivé pigmenty se kterými je nutné pracovat opatrně a nejlépe s navlhčeným štětcem a podkladovou bází pod stíny. Tyto stíny se krásně vrství i na matné stíny, čímž se zintenzivní jejich odstín. A pozor! Některé stíny obsahují 3D třpytky a jejich barva je měňavá.

Heavy Metals třpytivé linky, Urban Decay, 620 Kč

  • Tyto třpytivé linky už mám doma asi v pěti barvách a rozhodně koupě nelituji. Můžete je používat jako samostatné linky, přes černou linku, navrch na stíny, na prozáření vnitřního koutku oka... Balení je sice malé, ale opravdu dlouho vydrží a lesk je intenzivnější než stíny, to vám můžu zaručit.

Desert Dusk, Huda Beauty, 1 750 Kč

  • Paletky od vizážistky Hudy Kattan jsou fenoménem posledních dvou let a její novinka není výjimkou. Desert Dusk nabízí kombinaci matných a třpytivých stínů, takže s nimi vytvoříte kompletní look a kouřové stíny. V paletce najdete několik duochromatických stínů, které skvěle vyniknou na tmavším podkladovém stínu.

Glitter Bomb, Too Faced, 1 290 Kč

  • Paletka lisovaných třpytek nabízí navíc bílý a černý podkladový stín, který vám pomůže s intenzivitou jednotlivých třpytivých stínů. Osobně jsem tuto paletku pouze vyzkoušela na prodejně a všechny stíny jsou velmi krásné i když tuším, že bude trošku víc opadávat.

Pokud jsou na vás paletky už moc velké, pak sáhněte po monostínech, které nabízí i mnoho značek v drogeriích, kde si je také můžete osahat. Můžete zvolit i tekuté třpytivé stíny, pokud se vám s nimi dobře pracuje. U opravdu levných stínů dávejte pozor na opadávání pod oči a i při líčení raději začněte stíny a až poté nanášejte makeup. Rozhodně ovšem nezapomínejte na podkladovou bázi pod oční stíny, která dokáže udržet třpytky na místě. Pokud se rozhodnete přímo pro sypké třpytky, nebo pigmenty, podívejte se po podkladové bázi, která je na to přímo určená. Ta by měla být lepivější a třpytky na sobě udržet. Vybrala jsem tři báze, které za sebe mohu doporučit a které fungují.

Podkladová báze Urban Decay 620 Kč, Milani 169 Kč, Catrice 89 Kč

Foto: archiv firem

Inspirace od Youtuberek:

Reklama