sd

S příchodem podzimu se nám změnily nejen trendy v módě, ale samozřejmě i v líčení. Z letního nude looku jsme plynule přešly k líčení ve stylu tajemné a smyslné femme fatale. Linky kolem očí, tmavé rty a červené nehty, to je hit, který momentálně hraje pomyslné první housle. My se dnes zaměříme na různé produkty, které vám vykouzlí pohled sexy bohyně.

K vytvoření linek naleznete ihned několik druhů produktů. My si dnes řekneme, jaké jsou vhodné pro ty z vás, které nemají linky ještě zcela v ruce, nebo naopak pro téměř profíky.

  • Pro úplné začátečníky je asi nejvhodnější klasická tužka na oči, která však nevytvoří krásný hladký a lesklý efekt. Však velkou výhodou je, že se dá snadno umazat a vy tak můžete zkoušet znova a znova.
  • Linky ve fixu jsou skvělou alternativou pro začátečnice i ty velmi zkušené, které dokážou jedním tahem vykouzlit dokonalou konturu oka. Maličkou nevýhodou je to, že konce fixy se celkem rychle opotřebují a roztřepí.
  • Tekuté oční linky jsou už pro opravdové „fajnšmekry“. Pracovat s nimi je celkem obtížné. Musíte mít pevnou ruku, což je někdy opravdu velký problém. Za to efekt je opravdu nádherný.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, pravidlo číslo jedna zní – chce to čas. Ano, k líčení linek je čas potřeba. Pokud budete pospíchat, linka nemusí bát pravidelná a tím ztratí na svém kouzlu. Dalším bodem je, že linka by vždy měla být přesně v linii horních řas. Při samotném nanášení začínejte od konce až po vnitřní koutek oka, nikdy naopak. Pokud si netroufnete namalovat linku na jeden tah, můžete si linku jemně předmalovat v bodech, které pak spojíte. Ovšem více o tom, jak si takové linky nalíčit, případně, jaká linka bude lichotit tvaru vašeho oka, si můžete přečíst v jednom z našich článků, které jsme v minulosti pro vás připravili.

Nevíte, jak na oční linky? My, ano...

Černá linka je věda

Nyní se již podívejte do fotogalerie, kde si můžete vybrat linky přesně podle vašeho gusta.

Na internetu naleznete i spousty šikovných videí, které vás naučí, jak na linky.

Čtěte také: