Žít ve městě není vždy jednoduché. Kolik z nás, sužovaných každodenním pendlováním mezi prací a betonovou šedí, již snilo o vysvobození v podobě domku na vesnici obehnaného svěží zelení. Pokud si říkáte, že okolnosti takovému scénáři prostě nepřejí, nemáte tak docela pravdu.

gardena

Společnost Gardena se snaží kultivovat městské prostředí a svou produktovou řadou teď vychází vstříc všem, kteří chtějí svůj vlastní kus zeleně u sebe doma. Nepřizpůsobujte se životu ve městě, ale přizpůsobte město sobě!

Hodně zeleně na malém prostoru

Zahradničení ve městech dnes již není nic tak neobvyklého, stále více lidí se stěhuje z venkova do měst, ale zároveň se nechce vzdát svého kousku přírody.  Bydlení ve městech a vlastní zeleň nemusí být vůbec v protikladu. Městské zahradničení dnes už nejsou jen terasy a balkóny, ale čím dál oblíbenější jsou společné dvorky a vznikající komunitní zahrady, kde sousedé nebo lidé z okolí pěstují společně vlastní zeleninu, bylinky a květiny. Zelenat se mohou i střechy domů, stěny dvorků, parapety vašich oken, či rohy ulic. Ploch k zahradničení je i ve městech nespočetně, stačí jen zapojit představivost.

Opatřete si vhodnou výbavu

Ať už se tedy rozhodnete pro jakoukoliv variantu, neobejdete se bez spolehlivého nářadí, se kterým bude práce na záhoncích radost a půjde dobře od ruky. Od krocení neposlušných výhonků zahradními nůžkami a nůžkami na živý plot, přes lopatku pro přesazování rostlin až po motyčku, kterou využijete při kypření, provzdušňování a pletí půdy. Truhlíky, květináče i alternativní pytle budou vyžadovat také pravidelnou zálivku, protože vysychají rychleji než zem.

Gardena se vytrvale snaží, aby se města každým rokem více a více zelenala. Proto si pro všechny drobné pěstitele připravila novou sadu nářadí na míru městským zahrádkářům, balkonovým zahrádkám i truhlíkům na okenních parapetech.

Reklama