Závidíte modelkám z reklam na vlasové přípravky? Vězte, že se tak nenarodily. Vzali si je do parády zkušení kadeřníci a za těmi oslnivě dokonalými účesy je vidět jejich několika hodinová práce. S malou pomocí si takový účes vytvoříte i doma.

účesy

Dnes poradíme vám, jak si vytvořit dokonale hladký účes!

účesy

Možná, že jste dostala pod stromeček žehličku a ráda byste věděla, jak ji správně používat, abyste svým vlasům neublžila. Sama si vlasy žehlím často, ale možná, že nepostupuji správně, takže jsem se obrátila s pár otázkami na odbornici Lenku Mastešovou.

účesy

Mám si žehlit vlasy úplně suché, nebo spíš vlhké?

Žehličku je lepší používat na lehce navlhlé vlasy, rozhodně ne na mokré. Vlasy prosušte před žehlením fénem. Nepoužívejte ji ani na úplně suché, zbytečně by se přesušily. Na vlasy naneste přípravek s tzv. funkcí „heat protective“, který je určen pro úpravu žehličkou. Vlasy ochrání, dodá lesk, zafixuje narovnání a zabrání polétávání a krepatění vlasů. Přípravek dokáže hodně, ale rozhodně nepodceňujte kvalitu žehličky.

syoss

Na kvalitě žehličky bychom asi neměly šetřit. Já mám žehličku s nastavitelnou teplotou, ale upřímně řečeno, moc její funkci nepoužívám.

Žehlička by měla mít ideálně hladkou plochu např. keramickou, která vlasy také chrání, dodá jim lesk a zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla. Některé přístroje mají nastavitelnou teplotu i 220°C, zdravé vlasy by však neměly být upravovány teplotou nad 200°C, poškozené raději šetřete a žehličku nepoužívejte popř. nepřekračujte teplotu 140°C.

vlasy

Jak správně žehlit? Kde začít?

 Začněte odspodu. Postupujte od spodních pramenů a pokračujte po celém obvodu hlavy. Pramen vlasů by neměl být moc silný, aby jej žehlička mohla snadno stisknout. Začněte u hlavy a pomalu, avšak bez zastavování, posunujte žehličku směrem dolů.

žehlička

Čtěte také:

Reklama