K Vánocům patří svíčky

A nemusí být jen na adventním věnci. Svíčky umí vykouzlit sváteční atmosféru a v zimním období nám pomáhají zlepšit náladu. Vyberte si třeba značku WoodWick, jsou ručně vyrobené a mají unikátní dřevěný knot. Ten zajistí efekt praskajícího ohně v krbu a velmi zářivý plamínek. Obsahují kvalitní sojový vosk, který vydrží až o 50 % déle než parafín.
Jaké vůně si můžete pořídit:

  • svíčku s vůní kokosu, ananasu a citrónu,
  • svíčku s vůní jedle,
  • zkuste také vůni santalového dřeva.

Světýlka a závěsné řetězy

Určitě už máte doma dost různých žárovek, baněk, kouliček a jinak tvarovaných světelných dekorací. V dnešní době jsou navíc skvělé, že mají LED žárovky a tudíž vám vydrží svítit prakticky celou zimu na jediné baterie.

Podle čeho je vybírat?

Zaměřte se na to, kam je chcete použít. Tenký neviditelný drátek s LED světýlky se skvěle hodí na omotání větviček, věnce nebo podél oken. Na stromeček zkuste najít žárovky, co mají například textilní zelený kabel. Je méně vidět v zeleném chvojí.

Závěsný řetěz s kolíčky využijete třeba na tvorbu adventního kalendáře a závěsnou světelnou hvězdu můžete koupit hotovou, nebo ji vyrobit z drátěného základu a obyčejného řetězu.

Papírové dekorace

Moderní jsou velké i malé, snadno je vyrobíte ze čtvrtek, ale i z papírových pytlíků. My doporučujeme papírové samolepky, ty se hodí na prázdné zdi, dveře, nebo i okna. Nám se líbí tyto bílé vločky, které můžete na začátku ledna opatrně sejmout a uložit na příští rok.
Adventní kalendář

Jestli ho ještě nemáte, pořiďte si tenhle krásný adventní kalendář z papírové lepenky. Je od značky Unlimited Design for kids a každý den se s ním přiblížíte Štědrému dni.

Domeček má 23 okének na cukrátka a 1 dvířka pro číslo 24, kam se vkládá dopis pro Ježíška. Přední část domečku je potištěna tabulovou barvou a tak si na něj libovolně můžete křídou nakreslit čísla, obrázky a cokoliv se vám zlíbí.
Vánoční baňky

Taky si každý rok přikoupíte jednu nebo dvě krásné vánoční koule? Pro tento rok je barvou Vánoc bílá barva, která se může objevit právě na vánočních ozdobách.
Zkuste vánoční stromeček doladit několika kousky bílých vloček z papíru, nebo bílým řetězem, případně konce některých větviček postříkat umělým sněhem.

Jak se na Vánoce připravujete vy? Máte už svoje dekorace připravené?

Reklama