Umění jako seznamovací záminka? To tu ještě nebylo. Děkuji za příspěvek od čtenářky s nickem Bugy

Umění, ať je to hudba nebo výtvarná činnost, mám moc ráda. Můj tatínek byl amaterský malíř, kolem mě v dětství  byla spousta knih o malířství a spousta obrázků. Voněly olejové barvy a terpentýn. O mně říkaly tetičky, že mám k malování talent. To nevím, jak na to přišly, když jsem dlouho malovala jenom princezny, maximálně jsem papír doplnila nějakými květy. Maluju ráda do dnešní doby. Střídám různé techniky a už jsem se přeci jen od princezen  vypracovala. Moje obrázky dělají radost, aspoň doufám, jen těm mým nejbližším.

Výtvarné umění  bylo mně vlastně i osudným v tom, že jsem se ze svým manželem seznámila v Alšově galerii na Hluboké. Už nevím u jakého obrazu mě oslovil. Nějaké moderní umění to bylo a chtěl vědět jestli tomu rozumím. Začali jsme si hezky  u jednotlivých obrazů povídat. Když jsme skončili prohlídku galerie, domluvili jsme se, že spolu půjdeme další dny do divadla v Českém Krumlově. Dvakrát jsme navštívili generální zkoušky na otáčivém divadle. Tehdy dávali operu Carmen a Rigoletta. Byly to moc hezké společné zážitky. Po třech letech jsme měli svatbu.

A co myslíte, jaký  má průběh manželství "zrozené" v tak uměleckých počátcích? "V naší galerii je vernisáž moc pěkné výstavy. Půjdeš se mnou?" "Ale, mně se moc nechce, běž sama." Jindy: "Mám lístky do divadla!" "Už zase?!"

Zdravím Bugy

A jak jste dllouho spolu? Třeba se chtěl před vámi jen ukázat a umění bral jenom jako záminku.

Reklama