Měly jsme se sejít v kavárně v Myslíkově ulici, ale už když jsme přicházely, uviděly jsme v obličejích dam zklamání. Jenže to bylo přeci to poslední, co jsme chtěly, šly jsme totiž udělat radost a ne naopak rozesmutnit. Záhy jsme se dozvěděly, proč tomu tak je. Jedna z hereček si špatně vyložila zprávu o schůzce, ve které stálo: 10:00 hod., Myslíkova 13. A jak to tak bývá, čísla se v paměti dokáží pěkně pomotat, a tak si paní myslela, že se máme sejít až ve 13 hodin. Všechny jsme se tomu zasmály a nakonec jsme strávily moc příjemnou hodinu povídáním si o všem možném.


Divadelní spolek Proměna byl založen už v roce 2003 a od té doby senioři odehráli spoustu her a užili si kupu zábavy, ale i strastí, které jsou s přípravou spojené. Na některé hry si dokonce šijí sami kostýmy a přiznávají, že ty středověké jim dávají zabrat. Občas si sami píšou scénáře, ale zároveň shání někoho, kdo by pro ně něco zajímavého vytvořil. Momentálně jsou divadelní prázdniny, ale hned po nich se program znovu naplní. „Už se těšíme, až vás pozveme v září na křest kalendáře a určitě potom hned na nějakou hru,“ říká zakladatelka spolku Helena Kubů a zároveň dodává, že se nebrání tomu, aby se k jejich spolku přidal někdo z mladší generac. „Myslím, že by to bylo pro Proměnu docela osvěžení. Hrají u nás i muži, ale všichni jsme senioři.“

Zdroj fotografií: Marta Kratochvílová a divadelní spolek Proměna


Dámám jsme na závěr předaly v obálce pět tisíc korun a slíbily, že je budeme na dále podporovat. Do budoucna se tedy můžete těšit na reportáž právě ze zmiňovaného křestu nebo na recenze z nových her!

Reklama