Entrecôte nebo anglicky Rib Eye je steak z vysokého roštěnce s dokonalým mramorováním a „tukovým okem“, které je jeho typickým znakem a po kterém byl pojmenován. Je to nejšťavnatější a nejchutnější část hovězího masa a sázka na jistotu.
5f05ad3f16dfdobrazek.png

Entrecôte z mladého býka (vyzrálý min. 21 dní) – cca 375 g
5f05ad4e245beobrazek.png

Rib Eye Steak s bylinkami (vyzrálý min. 21 dní) – cca 310 g

                                        kauf.jpg  kauf1.jpg
Rumpsteak se připravuje z nejlepší horní části kýty – z květové špičky. Maso je libové a má výraznou chuť. Je vhodný pro jakoukoliv tepelnou úpravu, ke grilování i na pánev. Navíc je nově v ekologickém obalu flat skin, ktetý snižuje spotřebu plastu o 70 %, a lepenka má FSC certifikát, tzn. že použité dřevo je z udržitelně pěstovaného lesa. Také krabice, ve které jsou Rumpsteaky dodávány jsou 100% recyklovatelné.
Rumpsteak z mladého býka (vyzrálý min. 14 dní) – cca 205 g, 499 Kč/kg
5f05adc130c23obrazek.png

Sirloin je z nízkého roštěnce ze zadní kýty a téměř bez tuku. Hodí se zejména na grilování nebo pečení a má velmi jemnou chuť.
Sirloin Steak z mladého býka (vyzrálý min. 21 dní) – cca 375 g

Připravit dokonalý steak vyžaduje dodržení několika pravidel, aby maso bylo po ugrilování skutečně křehké a lahodné. Hlavní je kvalita masa – mělo by být vyzrálé. Čím déle hovězí maso zraje za správných teplotních a vlhkostních podmínek, tím je křehčí. Skvělá chuť hovězího masa nejlépe vynikne jen za použití soli a pepře. Maso před grilování vyndejte s předstihem z lednice, aby získalo pokojovou teplotu, nikdy ho nenaklepávejte ani neodstraňujte tuk, protože ten chrání maso před vysušením a dodává mu chuť. Maso ogrilujte z obou stran a nechte odležet zakryté například alobalem, aby se šťáva rozprostřela do celého steaku a nevytekla hned při prvním nakrojení. Na www.kaufland.cz najdete také steakové recepty, například Grilovaný hovězí steak s višněmi, Hovězí steak s olivovou tapenádou nebo Grilovaný hovězí steak na tymiánu se šalotkou.

Důležité je pak také vše na talíři zajímavě dochutit. V Kauflandu máte na výběr z mnoha druhů a příchutí grilovacích omáček, například řada Let‘s BBQ nabízí třeba i pikantnější varianty s chilli nebo česnekem. Vynikajícím doplňkem je grilovaná zelenina nebo salát z čerstvé zeleniny. Vybírejte ty nejčerstvější sezónní typy od lokálních dodavatelů a samozřejmě čerstvé pečivo od místních pekařů.

V prodejnách Kauflandu najdete také veškeré vybavení a spoustu produktů ke grilování, jako různé typy grilů, grilovací náčiní, podpalovače, uhlí a brikety, ale i jednorázové nádobí, které je ekologicky šetrné, protože Kaufland dbá na životní prostředí.
5f05ace19ab7bobrazek.png

Reklama