Dobrý den,

dovolte, abych Vám poslala náš oblíbený recept.  
Vždycky se mi rybí polévka protivila, až jednoho dne jsem objevila tento recept a rybí polévka od té doby zdobí náš štědrovečerní stůl.

Rybí polévka
1 hlava bez očí a skřelí
1 ocasní porce kapra
očištěné vnitřnosti
1 cibule
2 lžíce hladké mouky
kořenová zelenina (celkem asi 15-20 dkg mrkve, petržele a celeru)
muškátový oříšek
sůl
pepř
tuk
zelená petrželka
osmažená houska

Hlavu a porci kapra bez ploutví vaříme v osolené vodě. Zvlášť (aby se sem nedostaly kostičky) vaříme očištěné vnitřnosti z jednoho kapra - žluč vybíráme pro jistotu pod tekoucí vodou, poté vysouváním vyndáme střevo a  vyhodíme i duši. Na tuku (já používám trochu sádla a másla) osmahneme nadrobno nakrájenou cibuli a stejně tak nadrobno nakrájenou zeleninu. Asi po 8 minutách zasypeme hladkou moukou a za stálého míchání vše osmahneme dozlatova (ještě zhruba 2-4 minuty). Zalijeme přecezenou vodou z vařené hlavy, porce masa a vnitřností a krátce povaříme. Přidáme obrané maso z hlavy a z ocasní porce a na malé kousky nasekané vnitřnosti (můžeme rozmačkat vidličkou). 3x strouhneme oříškem, podle chuti dosolíme a trošku opepříme, ozdobíme petrželkou.
Příloha - zvlášť na talířek dáme kostičky osmažené housky, případně pečivo či čerstvý chléb. 

Nevím, jestli recept polévky postačí do kategorie Vánoční menu. Když ne, třeba ho budou chtít vyzkoušet jiné čtenářky, u kterých doma také dříve hlavu vyhazovali nebo dali jiným. 


Vaše čtenářka Efkao


Pravidla soutěže najdete ZDE.

Soutěžit mohou pouze registrované uživatelky.

Reklama