Již léta vedu korespondenci s Danielle, rozenou a šarmantní pařížankou. Tuhle jsem si stěžovala na svoji pneumatiku v pase a ona mi poradila: „Dělej to jako můj vnouček. Vzala jsem papír a začala zapisovat, co vlastně to dobré dítko za den sní. Podívej - /volně přeloženo z francouzštiny/

Pondělí
Snídaně
– 2 sousta míchaných vajíček nabral prstíky a snědl, kousl do chleba, slízal džem a ručkou zbytek rozmazal do vlásků. Kakao usrkl a zbytek nalil psovi do misky.
Svačina – jablko – 1 sousto on, 1 pes
Oběd – pórkovou polévku jí za velkého pokřiku „sám“, tzn. ¾ jsou kolem, ¼ snězená. K vločkovým lívanečkům přikousl pastelku a čínskou gumu. Mléko skončilo v korytu (jak říkáme plastovému bryndáčku).
Svačina – olízal lízátko, upustil ho na zem v pískovišti a za hrozného řevu ho odtáhl domů. Doma ho uložil na koberec, vybral ten starožitný.
Večeře – dolízal lízátko zvednuté z koberce, k tomu 2 kamínky z květináče a 2 sousta čočky na kyselo, volské oko skončilo částečně ve vlasech, částečně v korytu a na zemi.

Úterý
Snídaně
– ze psí misky vzal  ½  ztvrdlého rohlíku a zapil mlékem s jahodovou příchutí.
Svačina – dva desetníky a ½  kelímku jogurtu
Oběd – jako předkrm část lesku na rty a 1 vajgl z kapsy šortek. Jinak 2 lžíce bramboračky – jaká nuda. Chléb s máslem ale už ležel na koberci.
Svačina – miska zmrzliny – bez problémů
Večeře – šťouchané brambory rozředil džusem, 3 lžíce snědl, zbytek nežral ani pes.

Středa
Snídaně
– zubní pasta mentolová, müsli zalil mlékem, přidal borůvkový džem, až se vše nasáklo, vysypal psovi a zbytek mléka vypil.
Svačina – dojedl lupínky ze psí misky a přidal banán, o který se opět podělil se psem.
Oběd – zahájil vylitím polévky na stůl, tekutinu slízal a nudle pečlivě přetřídil – ½ do pusy , ½ na zem.
Svačina – krabičkové pití, ½ na triku
Večeře – maso z francouzských brambor pečlivě sežvýkal a vyplivl, brambory snědl. Jako dezert si dal kapku stolního oleje.
Mezitím od rána do večera kmitá. To by v tom byl čert, abys nezhubla….“
Máte lepší recept?  

 

Pozn. redakce pro sociální pracovnice: nabraly-li jste dojem, že jde o týrání dítěte špatnou stravou, prosím, dejte rodině ještě šanci...!   

        
Reklama