64217c9f83f35obrazek.png
Foto: Shutterstock

Barvení vajíček pomocí červeného vína
Spojte příjemné s užitečným. Nalijte si sklenku červeného vína a zbytek použijte na barvení vajíček. Vajíčka obalte rostlinami a vložte je do silonky. Udělejte uzlík a vložte do červeného vína, které přiveďte k varu. Podle toho, jak dlouho budete vařit, můžete určovat intenzitu barvy. Na obrázku vidíte, jaký krásný efekt se vytvoří po sundání na bílých vejcích. Pokud byste chtěli dosáhnout rustikálního stylu, při vaření vajíčko otáčejte pomocí lžíce a vytvoříte efekt poškrábaného vajíčka.


Zdobení pomocí tuše
Vajíčko ponořte do tuše a nechte ho louhovat. Je možné, že barva nebude tolik sytá, tak vezměte štětec a vajíčko ještě obtáhněte. Poté voskovkami, temperami nebo vodovkami nakreslete vybrané motivy. Fantazii se meze nekladou a vy tak můžete namalovat cokoliv budete chtít. Je to efektní a v ošatce se budou vejce krásně vyjímat.


Provázková technika
Taková vejce vypadají skvěle, možná trochu náročně, ale není tomu tak. K výrobě vám bude stačit jen vejce a provázek jakékoliv barvy. Pokud máte jen přírodní, klidně ho před použitím obarvěte. Jednoduše přilepte začátek provázku ke spodní části vajíčka a začněte obmotávat, nezapomeňte vždy dát lepidlo, ať provázek hezky drží. Bude to chtít trochu času a trpělivosti, ale výsledek bude stát za to.


Třpytky
Třpytky, flitry a lesklé posypky. Budou všude, ale pokud se vám povede je hezky naaranžovat i na vajíčka, odměnou vám bude krásný výsledek. Tohle bude bavit zejména děti! Obalte celé, nebo jen půl vajíčka v lepidle, a to trochu poválejte ve třpytkách, aby se obalilo ze všech stran. Můžete si vyhrát i se zlatým sprejem.


Obalovaná vajíčka
Použijte to, co dům dal. Koření, oříšky, semínka, hrubozrnnou sůl a vajíčka v nich obalte. Vypadá to esteticky, a přitom je to velmi levná technika, která ani nezabere moc času.

Zdroj: Instagram, Pinterest, diycesky

Reklama