Jak dopadla jedna neuvážená dieta, se dočtete v příspěvku od čtenářky s nickem 13042000, za který děkujeme.

Dobré ráno všem přeji, v dnešní době už jsem souboj s váhou vzdala. Nemyslím si, že jsem nějak tlustá, to ne, ale pár kilo, by to asi chtělo schodit. S oblibou říkám, že mám "povolené břišní svaly".

Jednou jsem přece jenom dietu držela. Začalo to v létě na chalupě. V té stejné vesnici bydlí moje sestřenice, která má stejně starou dceru, jako jsem já. Tou dobou moje sestřenice pracovala v Německu a domů jezdila jednou v týdnu o víkendu. Její dcera Míša se rozhodla, že když není máma doma a nikdo jim (měla ještě bráchu) nevyvařuje, že je to příležitost něco zhubnout.

Vrhla se na bezmoučnou dietu. Tenkrát nám mohlo být tak si 16 let. Vzorně ji dodržovala, no a opravdu hubla. Moc jí to tenkrát slušelo. Vždycky byla silnější, spíš tak trochu kulička. Takže když šla kila dolů, tak jí to opravdu moc seklo. Pořád jsme byly spolu, nakonec jsme stejně staré a tak jsem měla možnost se dívat, čím se krmí a co rozhodně nejí.

Vybavena těmito zkušenostmi, jsem se rozhodla, že budu po prázdninách také držet tuto dietu. Problém byl v tom, že se na mně tenkrát dala žebra počítat pomalu i přes tričko. No já měla pocit, že by to chtělo trochu zhubnout, na chalupě mě neustále někdo hlídat, takže tam jsem jíst musela. Dobře si vědoma toho, že doma, kdy člověk chodí do školní jídelny, ráno rodiče namají moc času a jídlo se dá schovat, a večer se to nějak udělá, nebudu tolik hlídána, zda jím, a co, vrhla jsem se i já na tuto dietu.

No dopadlo to tak, že jsem asi po týdnu, omdlela hlady, protože tělo nemělo odkud brát. Dneska už bych nic podobného neudělala. Tvrdím, že stačí "přestát žrát a začít jíst" a k tomu se trochu hýbat. Takže teď už jen přesvědčit sama sebe, že se mám začít hýbat a ty přebitečná kila, i když jinch není moc, schodit. Držte palce.

Počítá se jako pohyb i tanec? Začíná plesová sezona a už se s manželem moc těšíme.

nick: 13042000

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tanec je nejen dobrý aerobní pohyb, ale posiluje i svalstvo. Navíc je zábavný, takže vzhůru na parket.

No vidíte, milé ženy-in, další docela dobrý nápad, jak shodit. Plesová sezona začíná, máte tu nejlepší příležitost, jak se zabavit a přitom zhubnout.

Má někdo jiný dobrý nápad? Sem s ním, téma ještě zdaleka nekončí.

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama