Včera jsme si doma udělali generálku na víkendové grilování. Pozvali jsme kamarádky, každý přidal něco na gril a něco jako přílohu, dokonce jsme si ugrilovali dezert. Byl z toho parádní podvečer a večer a tip pro vaše grilování.

gril

Kromě trochy pečiva jsme jako přílohu uvařili na půl rozkrojené brambory, které jsme potřeli česnekem s olejem a opekli na grilu. Na talíři jsme je doplnili zakysanou smetanou smíchanou s trochou soli a s pažitkou.

grilované brambory

Pro milovníky zeleniny byl salát - mix listových salátů s parmezánem a ředkvičkou. Děti byly nadšené z klasických chlebových topinek s česnekem.

grilování

Veliký úspěch měla i grilovaná zelenina - chřest, mrkev a rajčata.

grilování

Kromě kuřecího masa, naloženého ve směsi oleje, pomerančové šťávy, jarní cibulky a sladké papriky, jsme grilovali i krkovičku s tymiánem a jako zlatý hřeb výborné hovězí steaky naložené v marinádě. Tentokrát jsem nenakládala sama, ale koupila si už hotové ve svém oblíbeném obchodě s kvalitním masem a jinými dobrotami.

grilování

Spokojení strávníci završili hodování dokonalým dezertem. Plátky ananasu stačí potřít medem a velice zprudka ugrilovat. Máte-li vanilkovou zmrzlinu, neváhejte a přidejte ji na talíř.

ananas

Chystáte se o víkendu grilovat? Co máte rádi?

Reklama