Dlouho nebyla taková mrazivá zima. V minulých letech pomalu ani nestálo za to brusle vytahovat. Letos se ale rozhodně vyplatí je oprášit. Téměř po celé republice se parádně sklouznete. A na Lipně je přímo bruslařská magistrála!

brusle

Led na zimním stadionu je fajn, ale bruslit pod otevřeným nebem je naprosto jiná liga. Navíc když vám slunce svítí do očí a nad hlavou máte modré nebe, a to v Praze ráno vládl smog a šedá obloha. Chcete-li zažít jeden z nejdelších bruslařských okruhů na naší planetě, navíc s parádní scenérií, vypravte se do jižních Čech.

plocha

V současné chvíli se celková délka bruslařské dráhy lipenského areálu, o kterou se starají dobrovolníci, odhaduje na 12-15 kilometrů. Led je sice trochu hrbolatý, ale našemu nadšení to nic neubralo. A nejen našemu. Na Lipně bruslí malí i velcí. Cestou potkáte akční maminky na bruslích s kočárky či psí spřežení. Areál nabízí několik „nástupních míst“, která vám umožní pohodlný vstup na led. Navíc si zde užijete i trochu luxusu v podobě občerstvovacích stánků vonících svařeným vínem a grogem...

Frantiska

Než vyrazíte:

  • Pozor na sílu ledu - bruslete pouze tam, kde máte jistotu, že vás led udrží. Hromadné skupinové bruslení je nebezpečné, pokud je led tenčí než 18 cm.  
  • Helmu na hlavu – děti rozhodně, dospělí tím nic nezkazí…
  • Ledové ostří – vyplatí se mít naostřené brusle, zážitek z bruslení bude lepší.
  • Batoh s sebou – pokud vám není příjemné nechávat boty u břehu a strachovat se o ně, vezměte si je s sebou na záda do batohu, kde vám nebudou překážet.

Více o bruslení na Lipně najdete na www.lipno.info nebo ledovamagistrala.cz.

Lipno.info - zᦡmp;zcaron;itky a ubytovᮭ pro rodiny s dětmi

Reklama