Tento příběh by mohl být jasným příkladem o božích mlýnech. Je to pár let, co se Jana nechtěla dělit o rodný dům se svým bratrem. Tak dlouho mu bydlení znepříjemňovala, až se nakonec odstěhoval. Teď se dostává do podobné situace a začíná překážet vlastnímu synovi. Nesedla si s jeho přítelkyní.

„Dobře jí tak i na ni nakonec došlo“, šeptají si lidé z okolí, kteří byli svědky potupného stěhování jejího bratra Františka. Obrovský dům po rodičích s dvěma bytovými jednotkami a velkou zahradou mohl být útočištěm pro oba, ale Jana ho chtěla jen pro sebe a svého dospělého syna, aby měli kam jezdit na víkendy. I když tam František bydlel se svou ženou a staral se o staré rodiče, po jejich smrti ho Jana doslova „vyštípala“. Mohl se s ní soudit o dědictví, ale na to byl moc velký dobrák, (pro někoho spíš hlupák), který nechtěl problémy a tak se „dobrovolně“ odstěhoval.

pryč

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Našli si malý byt někde ve městě a od té doby ho v rodné vsi nikdo neviděl. Zato Jana a její syn Petr tady byli vidět každou volnou chvilku. Pustili se do náročné rekonstrukce s tím, že vybudují luxusní venkovské sídlo, kde se budou rekreovat.

Jenomže společné plány se začaly pomalu rozcházet, když si Petr přivedl přítelkyni Zuzanu. Zpočátku vzájemné soužití klapalo. Dům je přece dost velký na to, aby v něm měl každý své soukromí... Ale netrvalo dlouho a budoucí snacha chtěla víc. Když otěhotněla, dostala nápad, že by se sem mohli nastěhovat natrvalo. A Jana jí do představy rodinného hnízdečka moc nezapadla.

Chtěla dům jen pro sebe a začala Petra proti mámě štvát. Najednou jí na Janě vadilo snad všechno. Že si na víkendy zve přátele, že moc mluví do podoby domu, že přijíždí neohlášená, že parkuje na trávníku atd.

Jenomže Jana není tak pokorná, jako byl její bratr a začala si hájit svá práva. Takhle si to tedy nepředstavovala. Do domu investovala nemalé peníze a nehodlá ho jen tak opustit.

Jenomže Zuzana si jejího syna omotala kolem prstu a on stojí na její straně. Občas dochází i na hádky a Janě najednou dochází, že idylka poklidného stáří na venkově začíná mít vážné trhliny.

Jestlipak si někdy vzpomene na Boží mlýny a na to, jak se před lety zachovala ke svému bratrovi?

Čtěte také

Reklama