Co by bylo ženské oblečení bez výstřihu? Jeho hloubka, tvar či šířka dokáže s našimi křivkami udělat divy. Buď je zdůrazní, vytvaruje a podtrhne jejich půvab, nebo je naopak potlačí a zdeformuje. Výstřih dá našim šatům charakter. Díky němu můžeme působit chladně, cudně, záhadně nebo otevřeně, vyzývavě, koketně, rafinovaně. 
Jaký tvar upřednostňujete vy?

Oválný
výstřih je asi nejběžnější a zřejmě nejrozšířenější. Aby ne. Je přívětivý. Tím, že nemá žádné hrany ani ostré úhly, zbytečně neupozorňuje na  nedostatky. Je velmi ženský, sexy a lichotivý. Záleží jen na naší soudnosti, jakou si dovolíte hloubku.   

Véčko
působí sportovně, prodlužuje krk a sluší i ženám s menšími ňadry. Úzké vé je lehounce upjaté až asketické. Hodí se k vlněným svetříkům a přímo si říká o cudný bílý límeček nebo jednoduchou šňůru perliček.
Naopak do široka otevřené Vé je mnohem slušivější, i když někomu se může zdát poněkud archaické. Možná proto, že tento druh výstřihu byl hodně oblíbený v padesátých letech, stejně jako lodička. Má i podobné vlastnosti: Rozšíří ramena a zdůrazní klíční kosti.

Hranatý

výstřih nesedí každému, proto je málo oblíbený. Sluší ženám s takřka plochou hrudí a rovnými rameny. Tím, že se nedá moc „vystřihnout do hloubky, tváří se cudně, až stroze. Drsně řečeno, hranatý výstřih se hodí leda tak k zástěře. Když se poohlédneme do historie, nejčastěji ho najdeme v období renesance, kdy byla ideálem krásy korzetem zploštělá hruď.  

Američka
Že jste to ještě nikdy neslyšely? Nevadí, tento termín se asi běžně neužívá, vypůjčila jsem si ho od starých švadlen praktiček.
Je to bezesporu nejsložitější a nejrafinovanější tvar výstřihu. Je ideální pro ženy, které chtějí maximálně zdůraznit své poprsí. Často vzniká řasením, což ňadra ještě (nejen) opticky zvětší a vytvaruje. Byl v oblibě hlavně ve čtyřicátých letech minulého století. Výborně korespondoval s vycpanými rameny a hranatou siluetou.

Lodičkový

Co by bez něj byla móda padesátých let, která se zhlédla ve vznosných tvarech  a oprášila siluetu biedermeieru.
V současnosti patří lodičky spíš k minimalistickým modelům japonských návrhářů, protože dokonale vyhovují jejich filozofii: co nejméně stříhat do látky a nechat ji vyznít.
Řada žen se jim vyhýbá, protože má pocit, že je rozšiřuje.
Záleží na tom, jak je hluboký. Úplně rovný sluší opravdu málokomu, protože zkracuje krk, jemně zaoblený vám vykouzlí půvabný a žensky působivý dekolt.
Správně zvolený tvar může naopak příjemně a elegantně vyvážit proporce tím, že opticky rozšíří ramena a boky se zdají užší.
Lodičkové výstřihy vypadají moc hezky na námořnických tričkách, ale i na šatech s nádechem retra.

Asymetrický

 výstřih nám připomíná řízy antických bohyň. Působí žensky a lehce provokativně.
A má své výhody.
Nejen že zeštíhluje, ale tím, že poutá pozornost na ramenní partie, jiné části těla, které nejsou tak dokonalé, ustupují do pozadí.
Ideální pro postavy s chybějícím pasem a úzkými boky.

Výstřih na zádech
je zvláštní kapitolou. Je nadmíru rafinovaný. Zepředu cudná, zezadu koketní. Je jen na vás, kolik jste ochotná ukázat. Jestli jen tolik, kam sahá nezbytná podprsenka, nebo máte dost sebevědomí, abyste odhalila celá záda ve výstřihu sahajícímu až k erotickému bodu – ke kostrči?

Jaký výstřih je ten váš? Klikněte na anketku.
Jaký ze jmenovaných výstřihů byste si nikdy nezvolila a proč?
Jaký nejhlubší jste měla výstřih a koho jste s ním sváděla?
Zažila jste s výstřihem nějaký trapas?
Máte ráda stále stejný tvar, nebo se váš vkus mění s věkem?

Reklama