Co by bylo ženské oblečení bez výstřihu? Jeho hloubka, tvar či šířka dokáže s našimi křivkami udělat divy. Buď je zdůrazní, vytvaruje a podtrhne jejich půvab, nebo je naopak potlačí a zdeformuje. Výstřih dá našim šatům charakter. Díky němu můžeme působit chladně, cudně, záhadně nebo otevřeně, vyzývavě, koketně, rafinovaně.
Jaký tvar upřednostňujete vy?
Oválný
Véčko
Naopak do široka otevřené Vé je mnohem slušivější, i když někomu se může zdát poněkud archaické. Možná proto, že tento druh výstřihu byl hodně oblíbený v padesátých letech, stejně jako lodička. Má i podobné vlastnosti: Rozšíří ramena a zdůrazní klíční kosti.
Hranatý
Američka
Je to bezesporu nejsložitější a nejrafinovanější tvar výstřihu. Je ideální pro ženy, které chtějí maximálně zdůraznit své poprsí. Často vzniká řasením, což ňadra ještě (nejen) opticky zvětší a vytvaruje. Byl v oblibě hlavně ve čtyřicátých letech minulého století. Výborně korespondoval s vycpanými rameny a hranatou siluetou.
Lodičkový
V současnosti patří lodičky spíš k minimalistickým modelům japonských návrhářů, protože dokonale vyhovují jejich filozofii: co nejméně stříhat do látky a nechat ji vyznít.
Řada žen se jim vyhýbá, protože má pocit, že je rozšiřuje.
Záleží na tom, jak je hluboký. Úplně rovný sluší opravdu málokomu, protože zkracuje krk, jemně zaoblený vám vykouzlí půvabný a žensky působivý dekolt.
Správně zvolený tvar může naopak příjemně a elegantně vyvážit proporce tím, že opticky rozšíří ramena a boky se zdají užší.
Lodičkové výstřihy vypadají moc hezky na námořnických tričkách, ale i na šatech s nádechem retra.
Asymetrický
A má své výhody.
Nejen že zeštíhluje, ale tím, že poutá pozornost na ramenní partie, jiné části těla, které nejsou tak dokonalé, ustupují do pozadí.
Ideální pro postavy s chybějícím pasem a úzkými boky.
Výstřih na zádech
Jaký výstřih je ten váš? Klikněte na anketku.
Jaký ze jmenovaných výstřihů byste si nikdy nezvolila a proč?
Jaký nejhlubší jste měla výstřih a koho jste s ním sváděla?
Zažila jste s výstřihem nějaký trapas?
Máte ráda stále stejný tvar, nebo se váš vkus mění s věkem?
Nový komentář
Komentáře
Libi se mi dost vysrihu...ale vecka nepATRI K MEMU FAVORITU.
Ovál a véčko.
átéčko: a zvlášť v případě, že je to táhne k zemi to vypadá blbě
átéčko: roláky miluju, ráda si chráním krk, mají jednu nevýhodu - zdůrazňují prsa
Nosím prakticky všechny typy, nezáleží tolik na tvaru jako na rozměrech a proporcích, se všemi tvary se dá kouzlit, když se zvolí správná šířka a hloubka. Jinak výstřih do srdíčka by se mi celkem líbil na tričku s dlouhým rukávem, mám podobně střižená jen letní tílka a vypadá to spíš samicoidně než rafinovaně.
Mám ráda výstřihy všech tvarů.
Nemám ráda výstřihy
nejraději mám roláky
Suzanne: Nejspíš. Nebo se nekamarádím se starými švadlenami:D
gentiana: žes to neslyšela...oni ti to asi zapomněli nahlásit
Američka? V životě jsem to neslyšela a doufám,že už neuslyším. V Američce se tomu říká tuším sweetheart. Česky to znám jako srdíčko. Ale třeba žiju v nějakém špatném vesmíru.
Asymetrický výstřih, kterému teda důvěrně říkám věci na jedno rameno velice, ale velice zdůrazňuje poprsí a ze všeho udělá hnusné velekozy. Takže sluší pouze velice štíhlým lidem. Svého času jsem takové věci nosila, dávno tomu nazad.
Lodičkový výstřih se hodí k širokým ramenům a kamufluje kozy. Nosím tedy často a ráda.
Nemam rada vecko.
Nyotaimori: kde jsi se toulala, už mi tvé příspěvky v diskusi chyběly...
nemám moc ráda věci ke krku, výstřihy mívám normální - nejradši asi véčko nebo i ovál.
Nevzala bych si lodičkový, protože mám široký ramena a velký prsa. Nejčastěji nosím oválný výstřih, od určité doby se dokonce tvarem výstřihu řídím při pořizování nového oblečení.
U výstřihu jde i o něco jiného, než jen o střih....i naleštěná výkladní skříň vypadá prázdná žalostně
ovál a véčko
mám ráda véčko, popř. ovál
Na výstřihy jsem nikdy nekoukala. Kupuji podle jiných faktorů (materiál, střih, barva, cena), než zrovna podle výstřihu. Ikdyž sestřenice má jedno tílko s tak perfektním výstřihem (i já tam mám jakýs takýs dekolt), že za bych za něj
SENSITIVESKIN: Si přečti článek, ne?